Олександр Бригинець: “В умовах децентралізації грошей в регіонах стало більше”
Перебуваючи з візитом на Чернігівщині народний депутат України, член Політичної Партії “Європейська Солідарність” Олександр Бригинець прийняв участь у роботі експертного круглого столу на тему: “Субвенції – зло чи благо?”.
Народний депутат Олександр Бригинець обирався як за мажоритарною системою, так і за партійними списками. Тому йому було що сказати і порівняти.
Він підкреслив, що за останні роки відбувся процес, який ініціював Петро Порошенко – економічна децентралізація.
Олександр Бригинець акцентував, що для бідного регіону потрібно багато субвенцій, але в умовах децентралізації грошей в регіонах стало більше, хоча проблеми бідних громад присутні, тому субвенції необхідні. При цьому часто виникають конфлікти інтересів при визначенні напрямку використання субвенцій в громаді, наприклад, між депутатами та представниками влади. Тому варто не лише вдало обирати своїх депутатів, а й мати компетентну владу.
Найголовнішою проблемою тут є нечітко прописане законом визначення цільового напрямку субвенцій та їхніх сум, адже минулого року 37% субвенцій в Україні було виділено на проекти вартістю до 50 тисяч грн., що в масштабах округу є мізерною сумою та не вирішує значних проблем. Тому ці питання слід унормовувати.
До речі, у Польщі, навів приклад депутат, яку ми часто беремо за приклад, механізм субвенцій використовується й досі, бо окремі депутати лобіюють інтереси своїх регіонів. Тому вони мають мати добрі відносини з місцевою владою та радами і працювати заради потреб тих громадян, які їх обирали.
Учасники “круглого столу” неодноразово підкреслювали, що тема субвенцій щільно супроводжує депутатів-мажоритарників під час всіх передвиборних перегонів. Їх також називають однією з форм підкупу виборців. Залучення субвенцій – це один з умовно законних методів роботи нардепів-мажоритарників, яке не потрібно плутати з піаром за рахунок субвенційних засобів.
Насправді ж у всіх розвинених країнах, на які ми рівняємося, це називається лобізмом і розумно, на користь регіонів, використовують. Лобізм насамперед інтересів територій, лобізм інтересів секторів економіки, лобізм інтересів соціальних, демографічних, гендерних груп – це норма.
PR
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.