Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 8 лютого, 09:13:04

В Україні є досвідченідепутати мажоритарники, які готові допомогти Президенту Зеленському розвивати країну – експерти

24.06.2019   11:37Агенцiя

В одномандатних округах більші шанси на перемогу мають досвідчені депутати, які давно працюють у регіонах, мають високу підтримку людей та знають, як розв’язувати їхні проблеми.

У разі перемоги вони стануть професійною опорою Президента Зеленського в новому парламенті та забезпечать розвиток країни.

Про це йшлося під час круглого столу «Парламентські перспективи: хто формуватиме склад наступного парламенту?», організованого з ініціативи ГО «Український Центр суспільного розвитку» в прес-центрі інформагентства «Українські новини» 21 червня.

На думку керівника політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігоря Рейтеровича, під час голосування за партійний список виборці орієнтуються на «бренд» або ідеологію партії. Проте в одномандатних округах інакша ситуація – тут передусім голосують за тих, хто заслужив довіру конкретними справами і добре знає проблеми місцевих громад. І такі депутати є.

«Якою б не була конфігурація майбутньої коаліції у Верховній Раді, вона неможлива без таких мажоритарників. Вони і визначать долю нового парламенту. Нова коаліція поповниться депутатами від округів, готовими підставити плече Президенту і водночас дбати про інтереси місцевих громад. Досвідчені мажоритарники можуть стати професійною опорою, яка не тільки збалансує коаліцію, а й забезпечить розвиток країни», – вважає Рейтерович.

Для виборців важливими є реальні справи, виконання парламентарями передвиборчої програми, її реалістичність та зосередженість на місцевих питаннях. Тому ті депутати, які працювали у своїх округах, регулярно зустрічалися з виборцями, сприяли розв’язанню місцевих проблем і, головне, яким довіряють люди, і матимуть високі шанси на перемогу.

«У новій Верховній Раді поєднання досвіду й молодості може дати якість роботи. Водночас акумулювання влади в руках однієї партії небезпечне для самої демократії», –зазначає політолог Олександра Решмеділова.
Політолог Ростислав Балабан переконаний, що монопартійна коаліція в підсумку невигідна самій президентській політсилі, оскільки вона одноосібно відповідатиме за все, що відбувається в державі, в тому числі за невдачі. Це, врешті-решт, призведе до глибокого розчарування виборців.

Тому нова влада боїться таких конкурентів, які мають довіру на місцях – у хід ідуть брудні технології, наприклад, «клонування». Технологію«клонів» широко застосовувализа часів президентства Віктора Януковича.

Водночас політтехнолог Олег Постернак вважає, що політика дедалі більше скидається на інфократію – владу медіа.
«Політика стала споживацькою, гіпермедійною. Канали перетворено на медійних монстрів. Образи, створені в соціальних мережах Facebook, Instagram, легко захоплюють масову свідомість», – констатує політтехнолог.

Такої ж думки дотримується і Тетяна Ілюк, експерт з інформаційних та медійних технологій ГО «Український Центр суспільного розвитку».
«Зараз засівають фейками. Інформаційні війни і медіа-кілерство стає нормою під час кампаній. Кандидати, проти яких часто працює ціла олігархічна медіа-машина, не захищені, і таких випадківстає дедалі більше. Проти таких технологій дуже важко боротися. Жоден із кандидатів не застрахований від такого цькування. Тому експертне середовище, журналісти й активісти повинні відстежувати подібні речі і боротися з ними, бо це загроза і виклик усім нам», – каже Тетяна Ілюк.


Таміла Перша

PR

Останні новини Чернігівщини

СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф

СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф 14:21

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного зрадника, який добровільно перейшов на бік ворога та воює проти Сил оборони.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:58

Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію техногенного характеру та 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 5 осіб та 3 особи постраждали.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Корюківському районі 10:21

5 лютого, близько 14:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Гремʼяч сталась ДТП.

6 лютого: цей день в Україні і світі 08:46

День 1444 Російська агресія - Day 1444 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини