Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 13:01:17

“Майбутнє України – здорова нація. Чернігівщина без наркотиків”

03.11.2011   15:12

Це питання розглянуто 3 листопада на розширеній нараді, яка пройшла під головуванням голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка за участю керівників правоохоронних органів області, начальників структурних підрозділів облдержадміністрації, начальників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представників депутатського корпусу, громадських та релігійних організацій області.

Відкриваючи нараду, голова облдержадміністрації наголосив на тому, що про актуальність питання, винесеного на порядок денний, свідчить тривожна статистика щодо поширення наркоманії в українському суспільстві.

На важливості питання протидії розповсюдженню такого вкрай негативного явища, як наркоманія, неодноразово наголошував Президент України Віктор Янукович. Зокрема, у щорічному посланні Глава держави зазначав, що рівень наркоманії та організованої наркоторгівлі набув характеру національної загрози.

Володимир Хоменко підкреслив: особливе занепокоєння викликає ситуація з розповсюдженням наркоманії серед молоді. Тільки за офіційними даними серед осіб, що перебувають на обліку в наркологічних закладах області з приводу вживання наркотичних засобів, майже 64% у віці від 15 до 35 років, а це – найбільш працездатна частина населення.

У поточному році правоохоронцями області вилучено з незаконного обігу більше трьохсот кілограмів наркотичних засобів, що за цінами “чорного ринку” складає близько 6 мільйонів гривень.

Наркобізнес залишається одним із соціально небезпечних видів злочинності. Ця проблема є актуальною не тільки у Чернігові, Ніжині, Прилуках – вона торкнулася багатьох населених пунктів області. Лишається реальністю можливість вільного придбання наркотичних засобів.

За 9 місяців поточного року за незаконні операції з наркотиками порушено 839 кримінальних справ, з яких за збут наркотиків – 344 справи. Також за звітний період припинено діяльність 41 групи наркозбувальників.

В установах кримінально-виконавчої служби області за підсумками дев’яти місяців 2011 року на обліку знаходяться 385 осіб, які засуджені за злочини, пов’язані з вживанням, зберіганням та розповсюдженням наркотичних речовин.

Працівниками УМВС України в області спільно з представниками управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, відділів у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрацій проведено оперативно- профілактичне відпрацювання розважальних закладів з метою недопущення розповсюдження в них наркотичних засобів та психотропних речовин.

На даний час в області 127 суб’єктів господарювання мають ліцензії на діяльність у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. З них 90 відносяться до закладів охорони здоров’я, решта – підприємства, установи та агрофірми, які використовують прекурсори.

Звертаючись до керівників правоохоронних органів та відповідних підрозділів органів виконавчої влади керівник області зауважив, що потрібно зробити все, щоб не допустити витоку з цих установ у нелегальний обіг наркотичних засобів та прекурсорів.

В ході наради її учасники розглянули шляхи розв’язання найболючіших питань, наголосивши на нагальній потребі поліпшення координації дій усіх установ і організацій, причетних до роботи з протидії розповсюдженню наркоманії, насамперед, у молодіжному середовищі.

“Ми розуміємо, що боротьба з наркоманією лише силовими методами навряд чи принесе бажані наслідки. Для цього необхідно здійснювати цілий комплекс заходів, поєднуючи оперативні дії з широкою роз’яснювальною та іншою профілактичною роботою, яка б впливала на свідомість людей. Потрібно якомога ширше інформувати населення про небезпеку цього явища для життя та здоров’я кожної особистості, суспільства в цілому. Для успішної реалізації цих завдань необхідно відпрацювати надійні механізми взаємодії правоохоронних органів з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями та релігійними громадами”, – зауважив Володимир Хоменко.

Він підкреслив, що усі пропозиції, висловлені у виступах, будуть враховані при підготовці підсумкового документу цієї наради, а також при розробці плану комплексних заходів щодо активізації цієї роботи, координації діяльності всіх зацікавлених – як місцевих органів влади, так і громадських об’єднань.

Останні новини Чернігівщини

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку 17:17

Його концерти завжди проходять з аншлагом, його виконавською майстерністю захоплюються тисячі шанувальників, він не тільки успішний співак, а в 2015 році він ще й став заслуженим артистом України, і все це про одну людину – Сергія Сулімовського.

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.