На Чернігівщині за оренду земельних паїв власники отримають понад 1,06 млрд гривень
Середній розмір річної орендної плати на Чернігівщині становить 1233 грн за гектар.
Розмір річної орендної плати за користування земельними ділянками різниться по районах Чернігівської області. Найвищу вартість оренди за один гектар землі цьогоріч зафіксовано у Бахмацькому районі (2 440 грн), найнижчу – у Городнянському районі (321,7 гривень).
Згідно з укладеними договорами, орендарі планують розраховуватися з власниками паїв переважно грошима – 56 % (589 млн грн) виплат. Оплата сільськогосподарською продукцією становить 38% (401 млн грн) та послугами – 6% (71 млн гривень).
Загалом аграрії Чернігівщини уклали з власниками земельних паїв 271 808 договорів оренди на землі загальною площею 861 тис. гектарів. Переважну кількість ділянок власники віддали в оренду на 8-10 років.
Найбільше договорів оренди зареєстровано на території Ніжинського (21 675), Бахмацького (21 263) та Чернігівського (19 986) районів Чернігівської області.
Довідково:
Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, що необхідна орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.
Останні новини Чернігівщини
Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06
Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43
28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.
Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40
В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.
СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30
Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.
Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29
Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.