Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 02:41:10

Інформаційна сфера Чернігівської області підбила підсумки роботи за І півріччя 2012 року

15.08.2012   17:44

14 серпня відбулося розширене засідання колегії управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, на якому було підбито підсумки роботи інформаційної сфери Чернігівщини за І півріччя 2012 року.

Про результати роботи управління в першому півріччі поінформував присутніх в.о. начальника управління Дмитро Никоненко. За його словами, на сьогодні в області здійснює мовлення 37 телерадіоорганізацій. Усі телерадіоорганізації області мають ліцензії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. У регіоні скорочується мережа дротового радіомовлення. На даний час в області лишилося менше 60 тисяч абонентів цієї мережі. З 1 квітня 2012 року припинено діяльність Козелецького районного радіомовлення і подано прохання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про прорахунок частот на фм-мовлення. Попри наявність відповідних ліцензій у місцевих радіоорганізацій, у Городнянському, Ніжинському, Прилуцькому, Ріпкинському, Семенівському районах відсутнє мовлення проводового радіо, діяльність організацій згорнута. Радіоорганізації відсутні у Бахмацькому, Бобровицькому, Талалаївському, Щорському, Срібнянському районах.

Більш реальним шляхом відновлення районного радіомовлення виглядає перехід до ефірних трансляцій в FM-діапазоні. Так, зокрема, ліцензію на мовлення у цьому діапазоні отримали и мовлять ДО “Новгород-Сіверська регіональна державна телерадіокомпанія “Сіверська” та комунальна радіоорганізація “Варвинське районне радіомовлення”.

У Чернігівській області створена і працює мережа цифрового мовлення. На даний час на Чернігівщині у цифровому форматі транслюються 34 канали. Крім загальнонаціональних мовників ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення одержали також місцеві мовники – Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія (м. Чернігів) та регіональна державна телерадіокомпанія “Сіверська” (м. Новгород-Сіверський), які вже ведуть цілодобове мовлення у цифровому форматі з 1 січня 2012 року.

Управлінням відповідно до рішення уряду і доручення В.М.Тканка узагальнено і надано Держкому списки громадян, які звернулися до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення із відповідною заявою, та їх відправка Держкомтелерадіо України.

Охарактеризував Дмитро Никоненко й роботу видавничої справи області. Зокрема, він зазначив, що саном на 1 липня 2012 року до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції внесено 47 суб’єктів видавничої справи Чернігівської області.

Стимулювання книговидавничої та виставкової діяльності є одним з пріоритетів обласної програми підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012–2015 роки. На видавництво суспільно-значимих книг місцевих авторів на 2012 рік в рамках даної програми заплановано 450 тис. грн.

У першому півріччі 2012 року управлінням було профінансовано друк 13 назв книжок на загальну суму 195 тис. грн.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.06.2008 р. № 902-р “Про вимоги щодо функціонування об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією” управлінням регулярно аналізується наявний стан книготорговельної мережі в Чернігівській області.

Протягом першого півріччя 2012 року управління у справах преси та інформації представляло книговидавничу продукцію Чернігівщини на 2 виставкових заходах.

Зокрема, 26–28 квітня ц. р. делегація Чернігівщини у складі представників управління у справах преси та інформації облдержадміністрації та редакторів районних газет взяла участь у XVI Міжнародній спеціалізованій виставці “ЗМІ в Білорусі” у Мінську.

17–20 травня ц. р. книги Чернігівської області загальною експозицією управління демонструвалися на VIII Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.

Окрім того, 2–5 червня ц. р. відбувся XII Міжнародний фестиваль журналістів регіональних ЗМІ “Золотий передзвін Придесення” за участю делегацій Гомельської області Республіки Білорусь та Брянської області Російської Федерації.

Протягом звітного періоду також продовжувалося співробітництво у медійній сфері обласних друкованих ЗМІ Брянської, Гомельської та Чернігівської областей у рамках програми транскордонного співробітництва Єврорегіон “Дніпро”.

На 01.07.2012 року на Чернігівщині зареєстровано 302 періодичні друковані видання. В області регулярно виходять у світ 93 видання, загальним разовим тиражем понад 890 тисяч примірників.З них – 83 газети та 10 журналів.

Він також відзначив, що 2012 рік ознаменувався підвищенням поліграфічної якості низки місцевих друкованих видань, у першу чергу – комунальних. Станом на 1 липня у кольорі виходило 9 комунальних газет (обласне видання “Прилуччина в новинах, подіях, коментарях”, газети Городнянського, Ічнянського, Коропського, Корюківського, Куликівського, Менського, Ріпкинського та Щорського районів).

З метою сприяння поліпшенню можливостей для безумовного забезпечення реалізації на території області державної інформаційної політики, підтримки розвитку друкованих і електронних ЗМІ, стимулювання книговидавничої та виставкової діяльності, піднесення престижності та суспільної значимості праці журналістів, письменників, задоволення потреб споживачів інформації з особливими потребами, діє обласна програма підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012–2015 роки, затверджена 23 грудня 2011 року на засіданні 6-ї сесії Чернігівської обласної ради 6-го скликання.

Обговорюючи головне питання порядку денного колегії, її учасники порушували ще цілу низку проблемних питань.

Останні новини Чернігівщини

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36

Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.

У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі» 10:25

14 грудня в м. Прилуках у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентує мандрівну виставку «На Зламі».

ХІІ «Розумовські зустрічі» в Чернігові 10:20

У колі друзів, колег із атмосферою взаємоповаги йвзаємопідтримки 30 листопада – 1 грудня 2023 р. в Чернігові пройшли ХІІ«Розумовські зустрічі». Цього року присвячувалися вони 1000–літтю Великого Князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.).