Питання попередження і подолання наркоманії обговорили на районній конференції в Острі
7 серпня заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко взяв участь у районній конференції «Наркоманія – спільна проблема. Подолаємо її разом», що відбулася в м.Остер Козелецького району.

До спільного діалогу були запрошені керівництво району, представники прокуратури, правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, голови територіальних громад, директори загальноосвітніх закладів, вчителі, депутати районної міської, селищних, сільських рад району, громадськість, представники ЗМІ.
Метою цього заходу є вироблення єдиної програми для здійснення комплексу заходів, направлених на протидію і поширення наркоманії.
Учасники конференції обговорили актуальні питання щодо попередження і подолання наркотичної залежності. Зокрема, скорочення масштабів незаконного вживання наркотиків в районі, формування негативного ставлення до наркотиків у молоді, вибору здорового способу життя, як найвищої моральної цінності людини тощо.
У своєму виступі Віктор Тканко зазначив, що боротьба із соціально-небезпечними хворобами, насамперед із ВІЛ-інфекцією, СНІДом, туберкульозом, наркоманією є пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку територій, як на державному, регіональному так і на місцевих рівнях. У цьому контексті він відзначив, що Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки Президента України В.Ф. Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» передбачені важливі кроки щодо формування здорового способу життя населення.
Епідемія наркоманії в державі набуває все більшого розмаху: за даними експертів нині кількість споживачів психоактивних речовин сягає понад 500 тисяч осіб переважно молодого віку. За офіційними даними, кількість споживачів ін’єкційних наркотиків в області становить 1800 осіб.
За словами Віктора Тканка, в області розроблені та діють обласні Програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки», «Молодь Чернігівщини на 2011-2015 роки» та «Про регіональні заходи протидії поширенню пияцтва, алкоголізму та наркоманії серед населення», виконання яких є першочерговим завданням для управління у справах сім’ї та молоді, соціальних служб, медицини, освіти, органів внутрішніх справ, територіальних громад. Основним напрямом боротьби з наркоманією залишається профілактика захворювання. Ця робота проводиться через мережу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а саме, через 24 спеціалізовані формування «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи».
Ефективною і систематичною, на його думку, є співпраця з громадськими організаціями щодо утвердження здорового способу життя, попередження правопорушень та соціально небезпечних хвороб (тютюнопаління, наркоманії, СНІДу тощо).
Зусиллями державних і недержавних організацій уже багато зроблено щодо зменшення шкоди серед споживачів ін’єкційних наркотиків, але реалії сьогодення вимагають посилення уваги до проблеми наркоманії, ВІЛ/СНІДу і залучення нових професійних та організаційних ресурсів.
Заступник голови облдержадміністрації переконаний, що проблему наркоманії можна вирішити тільки комплексно, приймаючи до уваги не лише медичні, а й соціальні, психологічні та правові аспекти.
В ході тематичного заходу були продемонстровані відео матеріали та проведено анкетування серед учасників конференції.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.