Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 березня, 07:07:39

Питання попередження і подолання наркоманії обговорили на районній конференції в Острі

09.08.2012   08:30

7 серпня заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко взяв участь у районній конференції «Наркоманія – спільна проблема. Подолаємо її разом», що відбулася в м.Остер Козелецького району.

До спільного діалогу були запрошені керівництво району, представники прокуратури, правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, голови територіальних громад, директори загальноосвітніх закладів, вчителі, депутати районної міської, селищних, сільських рад району, громадськість, представники ЗМІ.

Метою цього заходу є вироблення єдиної програми для здійснення комплексу заходів, направлених на протидію і поширення наркоманії.

Учасники конференції обговорили актуальні питання щодо попередження і подолання наркотичної залежності. Зокрема, скорочення масштабів незаконного вживання наркотиків в районі, формування негативного ставлення до наркотиків у молоді, вибору здорового способу життя, як найвищої моральної цінності людини тощо.

У своєму виступі Віктор Тканко зазначив, що боротьба із соціально-небезпечними хворобами, насамперед із ВІЛ-інфекцією, СНІДом, туберкульозом, наркоманією є пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку територій, як на державному, регіональному так і на місцевих рівнях. У цьому контексті він відзначив, що Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки Президента України В.Ф. Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» передбачені важливі кроки щодо формування здорового способу життя населення.

Епідемія наркоманії в державі набуває все більшого розмаху: за даними експертів нині кількість споживачів психоактивних речовин сягає понад 500 тисяч осіб переважно молодого віку. За офіційними даними, кількість споживачів ін’єкційних наркотиків в області становить 1800 осіб.

За словами Віктора Тканка, в області розроблені та діють обласні Програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки», «Молодь Чернігівщини на 2011-2015 роки» та «Про регіональні заходи протидії поширенню пияцтва, алкоголізму та наркоманії серед населення», виконання яких є першочерговим завданням для управління у справах сім’ї та молоді, соціальних служб, медицини, освіти, органів внутрішніх справ, територіальних громад. Основним напрямом боротьби з наркоманією залишається профілактика захворювання. Ця робота проводиться через мережу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а саме, через 24 спеціалізовані формування «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи».

Ефективною і систематичною, на його думку, є співпраця з громадськими організаціями щодо утвердження здорового способу життя, попередження правопорушень та соціально небезпечних хвороб (тютюнопаління, наркоманії, СНІДу тощо).

Зусиллями державних і недержавних організацій уже багато зроблено щодо зменшення шкоди серед споживачів ін’єкційних наркотиків, але реалії сьогодення вимагають посилення уваги до проблеми наркоманії, ВІЛ/СНІДу і залучення нових професійних та організаційних ресурсів.

Заступник голови облдержадміністрації переконаний, що проблему наркоманії можна вирішити тільки комплексно, приймаючи до уваги не лише медичні, а й соціальні, психологічні та правові аспекти.

В ході тематичного заходу були продемонстровані відео матеріали та проведено анкетування серед учасників конференції.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини