Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 03:01:13

(Vox populi) Глас народу. Чернігівський район

07.08.2012   07:52Агенцiя

Згідно діючого законодавства половина депутатського корпусу (225 осіб) буде обрана за партійними списками, друга половина – в мажоритарних округах. Відновлення такого принципу відбору кандидатів дуже схвально оцінюють мешканці Чернігівського району.

Voxpopuli

Voxpopuli

Люди переконані, що кандидат, якого вони обиратимуть від громади, з яким безпосередньо поспілкувалися перед виборами, розповіли йому про проблеми і очікування, буде допомагати у вирішенні проблемних питань. У кожної людини – свої вимоги до кандидата, але всі хочуть обрати людину порядну, чесну, принципову працьовиту. Це повинна бути людина молода, що розуміє проблеми усіх верств населення і бачить певні перспективи. Необмінно, обраний депутат – людина державна, що має певний досвід, і не словом, а ділом довела, що працює заради людей. Депутат повинен не конфліктувати у сесійній залі, а вирішувати проблеми людей через прийняття відповідних законів. При цьому люди переконані, що ані віросповідання, ані національність, ані місце народження депутата практично не мають жодного значення і не надають впливу на його роботу та прийняті рішення.


Юрій Очкань, службовець, мешкає у селі Рівнопілля:
– Те, що нам надали можливість обирати депутата від народу – дуже добре. По партійних списках у Верховну Раду проходили люди, про яких багато хто ніколи і не чув. Тепер ми будемо знати, кого обрали. Роблячи вибір, людина бачитиме, кого обирає, і на що може розраховувати ц майбутньому. Депутат повинен розуміти проблеми регіону, бути людиною відповідальною. Я не можу сказати, що зараз проблеми села не вирішуються. Ми бачимо, що і дороги робляться, і питання з освітою молоді поставлене на належний рівень. У тих селах, де нема школи, учні можуть отримати освіту в опорних школах, до яких їх підвозить “Шкільний автобус”.
Як на мене, на селі є проблема з дозвіллям молоді. Наприклад, у нашому сел. Ми хочемо зробити футбольне поле. Ми отримуємо підтримку з цього питання на місцевому рівні. Але потрібно, щоб і на рівні державному молоді приділяли достатньо уваги. Молоді нема куди себе подіти. У нашому селі, наприклад, клуб відкривається лише раз на тиждень. На мою думку, цього замало. Тому я буду голосувати за кандидата, який розуміє проблеми молоді на селі і бачить шляхи їх вирішення. Кандидат повинен бути молодим і енергійно працювати задля виборців.
Це одне він повинен звітувати перед виборцями, а ми повинні мати механізм впливу на якість роботи депутата.

Михайло Опанасенко, пенсіонер, мешкає у селі Хмільниця:
– Я чув, що система виборів змінилася, і люди будуть обирати депутатів від громади. Краще це, чи ні – відповісти важко. Але я переконаний, якщо у Раду прийдуть нові, молоді люди – це на краще! Голосуючи за партію ми не бачили людини, яка безпосередньо буде вирішувати наші проблеми. Тепер ми можемо побачити свого кандидата, почути, як він буде вирішувати проблеми кожної людини. Як на мене – то життя нормальне. Хліб возять, пенсію дають. А що ще потрібно пенсіонеру.
Мої діти і чотири онуки зараз живуть у Києві. Онуки приїздять до мене майже кожної неділі. Дуже добре, що в районі зробили непогані дороги. Я все життя пропрацював шофером, тому розумію, що таке дорога для села. Це – життя! Коли я починав робити, доводилося і по селах багато їздити, і в Чернігів. Дороги були жахливі – ями по пояс. Дизелем ледве витягували. А тепер – красота! Але я знаю, що непогані дороги не всюди. По других селах нема нічого! Та й у нашому селі треба робити багато. Я сподіваюсь, що зроблять.
Майбутній депутата повинен опікуватись питанням доріг, сприяти створенню на селі нових підприємств. Зараз молоді ніде працювати, тому й біжать з сел. До Чернігова та Києва. Депутат повинен зробити, щоб і на селі умови для праці та відпочинку були не гіршими, аніж умісті. Я підтримаю людину відповідальну і чесну. Яка знає проблеми та може їх вирішувати.

Надія Косая, вчитель початкових класів Седнівської середньої школи:
– Кожен депутат повинен працювати для громади. В першу чергу повинні робитися дороги, покращуватися благоустрій населених пунктів. Треба подумати і про дозвілля дітей. У нас, наприклад, працювали пришкільні табори, але це всього два тижні. Розвитку культури повинно приділятись найбільше уваги. От, клуб треба робити, бо він вже не витримує. Розвиваючи такі напрямки, як культура, зайнятість населення, ми припинимо відтік молоді до обласного центру та столиці. Це – першочергова задача депутата-мажоритарника. У Седневі, наприклад, робочих місць нема. Все розвалилось! Вибираючи депутата, на перше місце я ставлю порядність. А те, що кажуть, повинен бути місцевим, як на мене, не важливо. Я переконана, що всюди є чесні і порядні люди! От нам збудували прекрасну школу. Це теж заслуга депутатів. Ми вже класи оборудуємо! Школа – красовиця! Працюємо на перспективу.

Володимир Урашев, пенсіонер, місто Седнів:
– На вибори ходжу кожен раз. Але про те, що зараз будуть обирати депутатів по мажоритарній системі – нічого не чув. Я переконаний, що депутат має допомагати людям, які його обирають. Він має знати проблеми населеного пункту, і вирішувати їх. От в нас будують величезну школу. Скажіть мені, навіщо вмираючому селу така школа? Краще б баню побудували! Було б де помитись, щоб вошей не розводити! Хіба у тазику помиєшся?

Григорій Талалай, пенсіонер, місто Седнів:
– Ну і що з того, що вибори наближаються? Ми обираємо депутата. Він їде до Києва і забуває про нас. Я сьогодні надивився на те, що ці депутати у Парламенті роблять, що кажуть один на одного. Про людей вони не думають. А проблем в нас багато, і їх треба вирішувати. Якщо доживу до виборів, то піду голосувати за кандидата. За кого буду голосувати – ще не знаю. Я весь час вболівав за Ющенку. А що він зробив? Нічого! Обіцяв, боргу підведемо, робочі місця створимо. Нічого нема! Якщо б прийшла людина, що не обіцяє, а працює, може тоді щось би виправилось на краще. А якщо людина не чесна, ми нічого не зробимо! Приходять до Парламенту і тільки кричать: “Ви грабуєте Україну!”, “Ви грабуєте Україну!”. А наша справа – мовчати. Я двадцять з лишнім років на пекарні пропрацював. А зараз вже і пекарні нема!

PR

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги 22:58

Через підйом води у річках Дніпро та Десна спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення у низці населених пунктів Новгород-Сіверської, Коропської, Сосницької, Михайло-Коцюбинської, Менської та Ріпкинської територіальних громад.

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету 22:39

20 травня у Прилуцькій міській раді відбулася 18 позачергова сесія 8 скликання. До неї долучилися 25 із 34 депутатів.

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув 22:24

23 травня о 17:34 на лінію 101 надійшло повідомлення про вибух на полі біля с. Киїнка Чернігівського району. До місця виклику було направлено розрахунок групи піротехнічних робіт.

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102”

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102” 22:03

У зв'язку зі зверненням голови Чернігівської ОВА до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з проханням надати адреси, де у Чернігові сьогодні незаконно продають алкоголь, звертаємось до містян, яким відомі місця такої торгівлі.

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя 21:58

На цей час він проходить службу в лавах Національної гвардії України.