Натхнення професіонала Джангірова приходить разом з авансом?
Слухачі чернігівського Клубу молодого політолога мали нагоду отримати безкоштовний майстер-клас від знавця політичного піару Дмитра Джангірова.
![Дмитро Джангіров](/uploads/2801-m.jpg)
Дмитро Джангіров
Свою зустріч з молоддю цинік від політики, прихильник теорії “ефективної сокири” і екс-ведучий “5-хвилинок ненависті” на каналі “1+1” почав з віддаленої теми, а саме з того, що одружені чоловіки в Україні живуть менше…
При цьому маестро зазначив, що йому в цьому пощастило, позаяк свого часу побрався зі східною дівчиною.
Такий початок майстер-класу ніс у собі натяк на тему дідуся Фрейда у політиці, ПРОТЕ він мав інше продовження.
Дмитро Джангіров ставив присутнім задачки, які є дуже простими для вихованців дитячого садочка. Але для дорослих “молодих політиків” із замиленим оком ці задачки виявилися не такими вже й простими. Ну як доросла людина можа здогадатися, що автобус на картинці рухається вліво тільки тому, що Джангіров не намалював у ньому двері? І це був не просто малюночок автобуса, а своєрідна підводка до стандартних забобонів і міфів, які має людина у зрілому віці.
Ведучий майстер-класу пройшовся по базових цінностях, що пропонують своїм виборцям основні політичні гравці. Кличко – “гордість країни”, проте його “посили” виборцю несуть певну тавтологію. Королевська – типове рекламне обличчя, яка може рекламувати що завгодно. Реклама комуністів хороша, пропонує черговий поділ благ, але є наскрізь брехливою. І обурюватися цьому безсенсово.
– Комуністам не вдалося задовольнити ваші базові цінності? Ну і що? Заради цього міняти лідера і витрачати додаткові кошти вони не стануть, – запевнив Дмитро Джангіров.
А от ВО “Свобода” пропонує виборцю гідність. При цьому соціальний піар цій політичній силі не дуже вдається.
Свободівець одразу ж попросив у майстра поради, щоб поправитися у соціальному питанні, але отримав лаконічну відповідь:
– Професіонал – це той, у кого натхнення приходить разом з авансом.
Піар по Джангірову – це порівняння з еталоном, коли сам об’єкт піару змінити не можна. А от “еталон” для порівняння можна підібрати. У різних політичних сил він різний. У Партії Регіонів він підбирається на протиставленні за принципом “аби не було війни”.
Розповідаючи про інформаційні війни, пан Дмитро нагадав анекдот про те, як вовк з лисицею розводився:
– Ця руда повія мені порося народила, – аргументував свої наміри у суді вовк.
– По-перше, не руда, а червона. По друге, не повія, а громадський діяч. І, по-третє, кого я маю народити, якщо він щодня нажирається як свиня? – відповіла лисиця, не спростувавши по суті жодного аргументу, але вийшовши з бійки переможцем.
На думку Джангірова, типовою помилкою кандидатів і політичних сил на виборах у інформаційних війнах є недостатня увага до складової “Ми про себе”, або ж це виконується дуже не талановито.
І взагалі, електорат на його думку – це такий собі “одноразовий народ”, який голосує за свого, але за те, що йому насправді невигідно.
– Аграрні і депресивні регіони голосували за помаранчевих, які ї тягнули в Євросоюз і СОТ. Промислові міста голосували за регіоналів, які зрізали обладнання підприємств і здавали його на метал, – сказав Джангіров.
Молоді політологи торкнулися теми вічної “гречки”. Як зауважив Джангіров, важлива не сама гречка, бо кожна роздача продуктових пайків є актом соціального приниження. Важливо те, ЯК все виконано і що саме роздають. “Гречка” насправді є лише маркером стосунків. А в ролі “гречки” може виступати що завгодно, особливо на селі. Це може бути не лише отрута для колорадського жука, але й ліки.
А от фальсифікації на виборах відбуваються не тоді і не там, де їх очікують. Правда, коли публіка попросила уточнити де саме, Джангіров з’їхав на тему Ізраїлю і США.
На прикладі цих країн ведучий тренінгу довів, що політичні сили можуть повністю мінятися своїми електоратами. Наприклад, наприкінці 19-го століття ніхто не міг собі уявити, що афроамериканці голосуватимуть за демократів, а республіканці стануть партією білих. Але таке трапляється.
– Можете собі уявити, що Західна Україна голосує за комуністів? – поставив запитання з натяком на риторичне Дмитро Джангіров наприкінці зустрічі
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.