Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 травня, 08:10:45

Про дороги, безробіття та програми кандидатів, або що турбує виборців 205-го округу

03.08.2012   13:18Агенцiя

Виявляється, аж ніяк не Ялівщина чи Стрижень хвилюють більш за все чернігівців, які проживають у межах 205 виборчого округу. Як не дивно, ці, розтиражовані багатьма заїжджими політиками, проблеми за своєю важливістю для городян знаходяться аж десь…на 9-10 місцях. А найперше, що турбує – стан доріг, якість комунальних послуг та високі ціни на товари та послуги.

Стан доріг турбує майже 43% (!) городян. Саме такі результати соціологічного опитування по 205 округу оприлюднили представники Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень та Чернігівський освітній центр «Ініціатива». Про це повідомили під час круглого столу, який відбувся у готелі «Придеснянський». Дослідження здійснювалося в рамках громадського проекту «Парламентські вибори як шанс для розв‘язання місцевих проблем Чернігівського регіону».
 

Дороги здивували

За словами керівника Поліського фонду Геннадія Максака, такий результат опитування виявився великою несподіванкою і для самих організаторів.
– Найперше, про що ми думали, коли готували дослідження – людей турбуватимуть саме ті проблеми, які останнім часом не сходять зі шпальт газет та активно обговорюються в експертному середовищі, тобто питання статусу Ялівщини, очистка Стрижня та дефіцит дитячих майданчиків. Однак про те, що в місті владі варто приділити увагу насамперед дорогам – було неочікувано. Вважаю, що майбутнім кандидатам у депутати варто взяти до уваги наше дослідження і включити ці проблеми до своїх передвиборчих програм. Бо ці питання – це магістральні проблеми, які сьогодні турбують людей.
 
Але далеко не всі кандидати в депутати вже сьогодні готові використати це дослідження чернігівських експертів. Олена Варнакова, учасниця «Народного списку» від партії Наталії Королевської «Україна вперед» погодилася із тим, що окреслені вище проблеми важливі і мають місце, але:
– Цим дослідженням ви підштовхуєте кандидатів до дешевого популізму. Взяти і використати всі ці цифри – легше за все. Вважаю, що головним чином, кандидати і партії повинні мати програму як вивести країну чи регіон з кризи.
 

Очистка Стрижня і Ялівщина людей практично не цікавлять

Ті самі дороги потрапили у топ-трійку іншого рейтингу – «Вирішення яких проблем Ви б хотіли побачити у передвиборчій програмі того кандидата чи партії, за яких будете голосувати?». Люди воліють довірити політикам вирішення проблеми безробіття (17,6%), доріг (17,5%), зниження цін і встановлення контролю за ціноутворенням (15,4%) та підвищення якості медичного обслуговування (14,9%). Знову ж таки – заборона вирубки зелених зон (2,6%) і очистка Стрижня (2%) опинилися за межами топ-10 переліку – на 15 і 17-у місцях.
 
Для одного з учасників круглого столу та водночас чиновника – представника управління внутрішньої політики облдержадміністрації Андрія Подорвана – такий результат опитування не здивував. Однак коли проводили аналогічне дослідження в сільських регіонах області, то виявилося, що там людей найбільше хвилювали високі ціни на ліки.
 
А ось депутат Чернігівської міської ради Олександр Мельник засумнівався:
– Невже людей так хвилюють дороги? Дуже вже великий розрив між ними та наступним пунктом – 43% і 24%! Таке враження або ви – декабристи, абсолютно далекі від народу, або я їжджу іншими дорогами!
 
Можливо, такий результат опитування дещо пояснює і той факт, що учасниками експертних обговорень чи політичних дискусій у своїй більшості є молоді люди, а от у дослідженні Поліського фонду левову частку респондентів становили пенсіонери (33,6%), яких навряд чи зацікавлять дитячі майданчики. Друга та третя за чисельністю категорія опитаних (12,8%) – працівники бюджетної сфери та сфери послуг (12,3%), також чимало серед респондентів було і робітників виробничої галузі (близько 11%).
 

Реформи і гроші – вирішать все!

Дослідники також поцікавились у респондентів – що необхідно для вирішення проблем? Виявилося, що респонденти вбачають 2 головних шляхи – проведення широкомасштабних економічних та соціальних реформ у державі (майже 40% опитаних), а 22,7 % респондентів вважають, що ситуацію може поліпшити додаткове фінансування з держбюджету в рамках існуючої політики. Значно менше (13,8%) опитаних переконані, що тут зарадить лише викорінення корупції.

 
Програми кандидатів уважно вивчатимуть

В питанні обрання рушійної політсили, яка б могла опікуватись у Верховній Раді нашими місцевими проблемами – 23,5% опитаних чернігівців керуються її політичною програмою. А от коли будуть голосувати за окремого кандидата, то для них головне – ті заходи, які ця людина вже провела у місті. У програму кандидата зазирнуть лише 5,8% опитаних. Що цікаво, для такої ж саме кількості опитаних головною під час вибору буде особиста матеріальна мотивація.
 
Понад 3/4 опитаних тією чи іншою мірою цікавляться передвиборчою програмою кандидатів, а чверть – приділяють їй значну увагу. І лише для кожного п’ятого програми зовсім не важливі.
 
Наостанок спілкування представники Поліського фонду презентували сайт, на якому можна буде знайти усю інформацію про перебіг виборчого процесу на Чернігівщині, – http://polis.cn.ua.

Останні новини Чернігівщини

26 травня - цей день в Україні та в світі

26 травня - цей день в Україні та в світі 08:04

26 травня – Всесвітній день лінді-хопу. У Грузії відзначають День незалежності, День матері в Польщі і День батька в Німеччині.

У Чернігові всього планують перейменувати 148 вулиць

У Чернігові всього планують перейменувати 148 вулиць 17:05

Повномасштабний воєнний напад росії на суверенну територію України спонукає нас усіх визнати важливі життєві реалії з якими ми мирилися довгі роки.

У Чернігові розпочинається підготовка до опалювального сезону. Графік перевірки будинкових тепломереж протягом 1-10 червня

У Чернігові розпочинається підготовка до опалювального сезону. Графік перевірки будинкових тепломереж протягом 1-10 червня 17:01

У червні починаються перевірки готовності внутрішньобудинкових систем централізованого теплопостачання до опалювального сезону.

За умисне зберігання дитячої порнографії засуджено мешканця Прилуччини

За умисне зберігання дитячої порнографії засуджено мешканця Прилуччини 16:56

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Прилуцької окружної прокуратури Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області визнав винним мешканця м. Прилуки в умисному зберіганні дитячої порнографії без мети збуту чи розповсюдження (ч. 1 ст. 301-1 КК України).