Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 травня, 16:19:45

Загальна сума накладених штрафів склала 30,396 тис.грн.

03.08.2012   12:03

Протягом липня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 300 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 111 об'єктах різної форми власності, з них комплексно - 77.

За результатами перевірок складено 176 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 166 осіб. Матеріали  11-ти справ передано у судові органи, 4-х - у правоохоронні органи. Порушено одну кримінальну справу.

Загальна сума накладених штрафів склала 30,396 тис.грн., стягнуто 26,282 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:
- у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 78 осіб. Накладено штрафів на суму 18,666 тис.грн., стягнуто 14,433 тис.грн.;
- у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 30 осіб. Накладено штрафів на суму 4,250 тис.грн., стягнуто 3,383 тис.грн.;
- у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 25 осіб. Накладено штрафів на суму 3,349 тис.грн., стягнуто 3,213 тис.грн.;
- у сфері державного контролю по рослинному світу до адміністративної відповідальності притягнуто 25 осіб. Накладено штрафів на суму 3,502 тис.грн., стягнуто 2,941 тис.грн.

За результатами інспекційної діяльності у липні, пред'явлено 24 претензії та позовів за екологічні збитки на загальну суму 6100,528 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 6127,029 тис.грн.
Зокрема, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час проведення планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства Філією "Вертіївська ДЕД" ДП "Чернігівський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" (с. Вертіївка, Ніжинський район) та КП Орлівської сільської ради (с. Орлівка, Новгород-Сіверський район) виявила порушення Водного Кодексу України.

В межах своєї компетенції, з'ясовано, що Філією "Вертіївська ДЕД" ДП "Чернігівський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" за період з 08.08.2011 року по 06.06.2012 року самовільно без дозволу на спеціальне водокористування забрано 606 м3 підземних вод.

КП Орлівської сільської ради за період з 08.08.2011 року по 19.06.2012 року з артезіанських свердловин самовільно без дозволу на спеціальне водокористування забрано 5596 м3 підземних вод.

Суми збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів в результаті самовільного використання води, становлять: 21 319 та 59 060 гривень.
         
В той же час, під час позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Куликівським ВУЖКГ (смт Куликівка), Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила порушення вимог Водного кодексу України та Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища".

При перевірці встановлено, що очисні споруди підприємства працюють неефективно. У річку Вздвиж з очисних споруд скидаються зворотні води з перевищенням нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин. За період з 01.01.11р. по 31.12.11р. скинуто 26430 м3 зворотних вод.

Сума збитків, заподіяних державі порушенням законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів внаслідок скиду недостатньо очищених стічних вод Куликівським ВУЖКГ в річку Вздвиж, становить  350 333 грн.          
Також, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області, під час проведення планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Чернігівський ковальський завод", ТОВ "НВФ "Еколайф" (м. Чернігів), ДП "Бобровицярайагролісництво" (м. Бобровиця), ПАТ "Чернігівський інструментальний завод", ПАТ "Облтеплокомуненерго" (м. Чернігів) та ТОВ "Мрія" (с. Печенюги, Новгород-Сіверський район) виявила порушення ст. 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря".

Суб'єктами господарювання здійснювалися викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволів спеціально уповноваженого органу виконавчої влади. Керівникам установ пред'явлені претензії про добровільне відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при викидах без дозволів. Суми збитків, відповідно, становлять: 915 323; 1 868; 1 083; 50 640; 5 028 та 2 824 грн.

Під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ "Бобровицький молокозавод" (м. Бобровиця), Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила порушення вимог  ст. ст. 21, 24 Кодексу України  "Про надра".
Встановлено, що підприємством за період з 08.08.2011 року по 02.07.2012 року з артезіанських свердловин самовільно без спеціального дозволу на користування надрами (підземні води) забрано 144000 м3 підземних вод.

Сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів в результаті самовільного використання води, становить 5 065 920 гривень.      
   
Також, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ДП "Добрянське лісове господарство" (Ріпкинський район), виявила порушення вимог п.2 "Порядку спеціального використання лісових ресурсів".

Підприємству пред'явлено претензію про добровільне відшкодування шкоди у сумі 4 162 грн., заподіяної лісу пошкодженням дерев до ступеня припинення росту при заготівлі деревини в лісових насадженнях ДП "Добрянське лісове господарство" в суміжному виділі, при заготівлі деревини в кварталі Олешнянського лісництва, на землях Ловинської сільської ради Ріпкинського району.
Під час проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ДП "Н-Сіверськрайагролісгосп",  Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила порушення вимог ст. 69 Лісового кодексу України та п. 2 "Порядку спеціального використання лісових ресурсів".

В ході перевірки встановлено рубку п'яти дерев без лісорубного квитка. Комісійно проведені заміри пнів зрубаних дерев та складено польову перелікову відомість.

Підприємству пред'явлено претензію про добровільне відшкодування шкоди у сумі 10 127 грн., заподіяної навколишньому природному середовищу, внаслідок вирубки дерев за межами лісосіки СРС-2011 р. в кв. 418 вид. 6 ДП "Новгород-Сіверськрайагролісгосп" на землях Об'єднанської сільської ради Новгород-Сіверського району.
Порушникам пред'явлені претензії про добровільне відшкодування збитків.

У разі відмови від добровільного відшкодування збитків, заподіяних державі, Держекоінспекція у Чернігівській області звернеться з позовними заявами до Господарського суду Чернігівської області.

За порушення природоохоронного законодавства у липні Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність одного об'єкту: Експлуатацію крем аторію по спалюванню трупів птиці ТОВ "Торговий Дім "Ратібор" в с. Пекурівка  Городнянського району. 

Товариством порушено вимоги Законів України "Про охорону навколишнього природного середовища" та "Про охорону атмосферного повітря". Рішення щодо відновлення діяльності може бути прийняте за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 7556 одиниць пересувних транспортних засобів та 5103 вагони.

Здійснено екологічний контроль 21244,5 тон вантажів та радіологічний контроль 393056,6 тон вантажів.
Інспекторами постів екологічного контролю притягнено до адміністративної відповідальності 4-х порушників, накладено штрафів на суму 340 грн.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення роботи велопатрулів. Чернігівська міська рада має прийняти рішення про фінансування цього напрямку 15:45

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 29 травня було погоджено програму забезпечення громадської безпеки та правопорядку на території Чернігова на 2023 рік.

РЛП "Ялівщина" звернувся до Чернігівської міськради для отримання дозволу на знесення аварійних дерев. Питання розглянуть на сесії 15:44

29 травня відбулося засідання погоджувальної ради. Представники депутатських фракцій Чернігівської міської ради ознайомилися з переліком питання, які сформують порядок денний пленарного засідання 32-ї позачергової сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що відбудеться першого червня. До цієї дати вони їх вивчатимуть в депутатських комісіях.

Безпека, робота психологічної служби та функціонування освітньої системи на усіх щаблях: Чернігівщину відвідав Оксен Лісовий 15:40

Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України 15:11

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази на ще одного російського агента, який збирав розвіддані про оборону прикордонних районів Чернігівської області.

Всупереч  ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році?

Всупереч ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році? 15:01

Сплата штрафу за перевищення швидкості, неправильний маневр чи паркування є законодавчо визначеним покаранням. Проте відповідати за порушення правил дорожнього руху (ПДР), сплачуючи визначені грошові стягнення,поспішає далеко не кожен.