Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 07:15:49

В жовтні на Чернігівщині пройшли заходи Європейського тижня місцевої демократії

02.11.2011   09:31Агенцiя

П’ятий рік поспіль органи місцевого самоврядування, територіальні громади Чернігівщини мають змогу активно долучатися до надбань кращого досвіду представницьких органів місцевого рівня країн – членів Ради Європи, порівнювати свою діяльність з міжнародними зразками публічної влади в рамках участі у заходах Європейського тижня місцевої демократії.

Останній започаткований за ініціативи Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи та згідно з Указом Президента України від 27 вересня 2007 року “Про Європейський тиждень місцевої демократії”.

Організація цього заходу в поточному році розпочалася на Чернігівщині ще на початку липня, коли обласна рада звернулася до голів районних, міських рад області щодо забезпечення широкої участі органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад у Європейському тижні місцевої демократії 10-16 жовтня 2011 року.

Завдяки цьому, місцеві ради області взяли активну участь в організації та проведенні різнопланових заходів щодо інформування населення стосовно принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, покращання форм і методів роботи органів місцевого самоврядування, сприяння обізнаності членів територіальних громад щодо шляхів вирішення питань місцевого значення.

В приміщеннях місцевих рад області були оформлені тематичні стенди, відбулися дні відкритих дверей самоврядних органів, збори активу територіальних громад за участю депутатів і виборців.

Європейська тема висвітлювалася у місцевих засобах масової інформації. У навчальних закладах відбулися цікаві зустрічі, конкурси, тематичні уроки, лекції, вечори, вікторини та багато інших тематичних заходів.

Власними силами органів місцевого самоврядування із залученням населення в територіальних громадах області під час проведення Тижня було вирішено чимало питань, пов’язаних із організацією роботи місцевих рад та забезпеченням життєдіяльності громад.

Загалом, за даними, які надійшли з усіх 22-х районів та 3-х міст обласного значення, в територіальних громадах Чернігівської області, підготовлено і проведено 2516 різноманітних заходів з нагоди Європейського тижня місцевої демократії, в тому числі: 186 зборів громадян, 434 “дні відкритих дверей” в радах, 381 зустріч депутатів із старшокласниками в школах, облаштовано 527 тематичних стендів, підготовлено більше 900 інформаційно-пізнавальних та інших заходів, спрямованих на вирішення місцевих проблем.

Звіти проведення заходів Європейського тижня місцевої демократії, надані відповідними радами області, розміщені в рубриці “Бібліотека”.


Начальник організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради Олександр Антоненко

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».