У Китаї готові купувати пшеницю з Чернігівщини
Відбулася чергова зустріч між представниками китайської провінції Хенань та керівництвом облдержадміністрації. Як зауважила на її початку в.о. голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, представники як владних, так і ділових кіл цієї провінції вже мали можливість під час попередніх візитів ознайомитись з економічним та культурним потенціалом Чернігівщини, тож є надія, що спілкування перейде у площину реалізації раніше запланованого.
Для налагодження більш тісного співробітництва між Україною та Китаєм останнім часом зроблено кілька важливих та дієвих кроків. Так, підприємства Чернігівщини, як і інших регіонів України, представили свою продукцію на Першій китайській міжнародній виставці, що днями завершила роботу в Шанхаї. Там же обговорено передумови створення зони вільної торгівлі між двома країнами.
Відчутним поштовхом для активізації співпраці стало поновлення після тривалої перерви роботи двосторонньої міжурядової комісії та виконання умов Плану дій Україна – Китай.
Юлія Свириденко наголосила також, що Чернігівщина стає регіоном, все більш привабливим для іноземних інвесторів, у тому числі й із Китаю. Для прикладу — в економіку області, зокрема, в українсько-китайську аграрну компанію «Фанда» та ТОВ «Ваншида Україна» інвестори вклали понад п’ять з половиною мільйонів доларів США.
— Ми готові до співпраці не лише в економіці, — зазначила в.о. голови ОДА.— Думаю, обмін досвідом та реалізація проектів у галузях культури й туризму, освіти й охорони здоров’я сприятимуть зміцненню наших партнерських взаємин та дозволять досягти позитивних результатів.
Директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик нагадала китайським гостям про переваги Чернігівщини як регіону, куди можна інвестувати кошти, приїжджати на навчання або на відпочинок. Вона запевнила також, що Департамент економічного розвитку готовий розглянути й підтримати інвестиційні проекти як сільськогосподарського, так і промислового та видобувного напрямку.
До слова, провінція Хенань за площею у п’ять разів більша, ніж Чернігівщина. Там проживає близько 11,5 мільйона людей. Найбільш розвинені галузі економіки — виробництво та переробка сільгосппродукції. Там, як і у нашій області, вирощують пшеницю та кукурудзу. Крім того — сою та арахіс, які переробляють на масло.
Проте керівник делегації, мер міста Чжоукоу Дін Фухао визнав, що українська пшениця краща за своїми якостями, тож у Китаї готові переробляти зерно з Чернігівщини та допомагати зі збутом української продукції.
У ході зустрічі обидві сторони висловили готовність до співпраці та подальшого розвитку партнерських відносин.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Кризова підтримка від ЮНІСЕФ для Чернігівщини 09:51
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Муніром Мамедзаде підписали Меморандум. Документ закріплює наміри партнерів підтримати соціально вразливі категорії населення у разі можливого настання надзвичайної ситуації в регіоні.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:48
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
2 лютого: цей день в Україні і світі 08:47
День 1440 Російська агресія - Day 1440 Russian aggression
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).