Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 лютого, 10:22:32

МНС спростовує інформацію, наведену в газеті "Факти", про непрофесійні дії пожежників під час пожежі у місті Носівка

24.07.2012   08:03

МНС України та Територіальне управління МНС у Чернігівській області провели службове розслідування з метою з'ясування обставин пожежі, яка виникла 19 червня у приватному будинку в селі Носівка Чернігівської області.

МНС

МНС

Перевірка була проведена у зв'язку із опублікуванням в газеті "Факти" матеріалу Дарії Горської під назвою "Пожарные были пьяными и заявили, что у них нет воды, чтобы тушить пылающий дом", в якому дії пожежно-рятувального підрозділу МНС піддавалися різкій критиці.

Проведене службове розслідування дозволяє спростувати ряд закидів журналістів та громадян. В першу чергу необхідно наголосити, що пожежні прибули на місце події вчасно. Повідомлення про загорання надійшло до підрозділу МНС 19 червня о 01:20 і через 10 хвилин на місце події вже прибуло чергове відділення Носівської пожежної частини. Про це є офіційні записи у журналах пункту зв'язку частини та оперативно-диспетчерської служби Територіального управління МНС. У зв'язку з цим наголошуємо, що заяви людей про те, що підрозділ прибув на пожежу через 30-40 хвилин базуються на їхніх інтуїтивних здогадах. Водночас особливо відзначаємо, що сусідка з будинку №65 по вул. Жовтневій назвала час приїзду пожежних - 01:25, що збігається з даними записів у службовій документації МНС.

У матеріалі також зауважувалося, що при прийомі повідомлення про пожежу "черговий замість того, щоб одразу виїхати на пожежу, став ліниво розпитувати подробиці". Отримавши повідомлення про подію, пожежник справді уточнював адресу місця пожежі, оскільки сам громадянин В.Заволовий, який телефонував, її не знав. Цей факт підтверджено під час спілкування з даним громадянином. Крім того, необхідно усвідомлювати, що за таких обставин необхідно зібрати якомога більше даних, щоб правильно зреагувати на пожежу, швидше знайти адресу будинку.

Крім того, в матеріалі була інформація про те, що в пожежному автомобілі не було води. МНС наголошує, що дані про відсутність води спростовують свідки події, які стверджують, що підрозділ МНС одразу подав воду на гасіння пожежі.

Особливу увагу звертаємо на те, що наразі відсутні документальні матеріали для підтвердження факту вживання алкогольних напоїв черговим відділенням підрозділу МНС. Опитування свідків пожежі показало, що вони плутаються у своїх показах і як доказ згадують випадок, коли один з пожежників зачепився за пожежний рукав і упав. Необхідно розуміти, що подібний випадок не може вважатися достатнім аргументом.

Таким чином результати службового розслідування не підтверджують інформацію стосовно співробітників підрозділу МНС, опубліковану в газеті "Факти".

Останні новини Чернігівщини

В обласній раді обговорювали ситуацію навколо ДП

В обласній раді обговорювали ситуацію навколо ДП "Ніжинрайагролісництво" 10:01

25 лютого заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів нараду щодо можливих шляхів вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками Ніжинського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Ніжинрайагролісництво» міста Ніжина та адміністрацією комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради, зареєстрованого Національною службою посередництва і примирення у січні цього року.

В області з нелегального обігу вилучено алкогольну продукцію та обладнання майже на 700 тисяч гривень

В області з нелегального обігу вилучено алкогольну продукцію та обладнання майже на 700 тисяч гривень 09:45

Засідання міжвідомчої регіональної робочої групи щодо вжиття заходів з протидії нелегальному обігу алкогольної продукції в Чернігівській області провів заступник голови ОДА Олександр Савченко.

"Мова цифр" має бути зрозуміла кожному жителю громади 09:28

Вівторок, 25 лютого для фінансистів та керівників об’єднаних територіальних громад Чернігівської області запам’ятається надовго.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини