Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 10:01:32

Валерій Куліч: Найважливіші інвестиції - у здоров'я людей

26.07.2018   09:27Агенцiя

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, з коштів, виділених на фінансування медичної галузі області протягом останнього десятиріччя, близько 60% припадає на 2016–2018 роки. Лише на покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів за ці три роки було використано більше 535 мільйонів гривень.

— Ми добре розуміємо: якою б високою не була кваліфікація наших лікарів, без належного обладнання вони не зможуть надавати медичні послуги сучасного рівня, — коментує ситуацію голова облдержадміністрації Валерій Куліч. — На жаль, з роками здоров’я людини не стає міцнішим, тож в області, де третина населення — пенсіонери, медицині потрібно приділяти якнайбільше уваги. Тому я намагаюсь особисто координувати важливі проекти, що стосуються галузі охорони здоров’я.

Одним із найбільших задумів, реалізованих у медицині Чернігівщини, стало придбання й облаштування у новозбудованому корпусі обласного онкодиспансеру лінійного прискорювача. До початку його роботи — лічені тижні. Це означає, що кілька тисяч жителів області щороку зможуть лікуватися на рівні світових стандартів у нашому обласному центрі, а не в столиці чи за кордоном. І, що важливо, лікування за допомогою лінійного прискорювача буде безкоштовним.

Відчутні зміни на краще й у Чернігівській обласній лікарні. Тут придбаний та ефективно використовується сучасний ангіограф. Крім того, завдяки появі новітнього медичного обладнання відкрилися відділення кардіології та торакальної хірургії, впроваджено інтервенційні (внутрішньосудинні) методи лікування. Триває облаштування сучасного приймально-діагностичного відділення, де стане можливим не лише оглянути пацієнта, а й провести певні дослідження, малі оперативні втручання. Це дозволить не втрачати часу та підвищити ефективність надання допомоги.

Ще одним наочним прикладом оновлення галузі охорони здоров’я є створення єдиної оперативно-диспетчерської служби області. Тепер усі виклики 103 надходитимуть до єдиного диспетчерського центру в Чернігові, і вже звідти диспетчер скерує найближчу до виклику карету швидкої допомоги. Таким чином планують досягти більшої координованості дій та оперативності при наданні екстреної медичної допомоги.

Читати також: Всі райони області будуть підключені до центральної диспетчерської екстреної медицини до кінця року, — Валерій Куліч

Робота над осучасненням рівня медичних послуг не припиняється. Для закладів охорони здоров’я придбано 43 автомобілі. Триває процедура закупівлі апарата магнітно-резонансної томографії для обласної лікарні. Це буде перший такий апарат у комунальній власності.

Продовжується в області і реконструкція лікарень та медичних установ обласного, районного та міського рівнів.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини