Реформування інтернатних закладів - процес поступовий
На цьому наголосила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова під час засідання профільної робочої групи.
— Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей (а також план заходів) розрахована до 2027 року. Адже головне — не закрити за рік всі інтернатні заклади, а влаштувати дітей у більш комфортні умови виховання, — зазначила заступник голови ОДА.
Регіональний план же має бути готовий до кінця поточного року. Варто зазначити, що його проект уже є. До напрацьованого свої пропозиції додадуть представники Консультанта проекту „Розробка і впровадження регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів у Чернігівській області)”.
Команда Консультанта працює в області з березня. Загалом її робота включає технічну розробку програм реформування чи трансформації п’яти найбільших інтернатних закладів регіону: від оцінки спроможності громади підтримувати нові інституції виховання до вивчення індивідуальних потреб дітей.
Проектом передбачено й проведення перекваліфікації персоналу інтернатів та організацію тренінгів для батьків.
— Процес ліквідації інтернатних закладів має йти паралельно з утворенням системи альтернативних методів виховання. Облдержадміністрація не чекає бездіяльно готової моделі реформи. Ми вже активно працюємо з об’єднаними територіальними громадами, адже без їх підтримки не обійтися. Досліджуємо можливості створення дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей тощо, — зауважила Наталія Романова.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28
Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.
Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24
Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».
Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22
Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.
Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21
Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.
Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19
Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.