Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 14:43:15

Чернігів виділятиме кошти на лікування дітей хворих на муковісцидоз

15.06.2018   08:42

У Чернігові з міського бюджету виділятимуться кошти на лікування дітей, які хворіють на муковісцидоз. Таку одноразову матеріальну допомогу на лікування дітей один раз на рік виплачуватимуть у розмірі 10 000 гривень. Таке рішення погоджено 14 червня, виконавчим комітетом Чернігівської міської ради.

Відповідні зміни внесені до Положення про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям м. Чернігова, затвердженого рішенням Чернігівської міської ради у березні 2013 року. Таке питання також виноситиметься на розгляд депутатів Чернігівської міської ради.

Як пояснила начальник відділу звернень громадян міської ради Ірина Брусильцева, прийняття цього рішення пов’язане з необхідністю більш вагомої матеріальної підтримки сімей, які мають дітей хворих на муковісцидоз, оскільки лікування цієї хвороби занадто дороге для більшості українських сімей. На даний час у нашому місті 5 таких сімей, які потребують підтримки.

Муковісцидоз належить до тяжких захворювань із несприятливим прогнозом. До недавнього часу середня тривалість життя таких дітей становила до 5 років, але впровадження в практику сучасних методів лікування значно збільшили цей показник. Його лікування потребує великих матеріальних витрат, що робить цю хворобу великою соціально-економічною проблемою.

Члени виконавчого комітету міської ради одноголосно підтримали це рішення.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко також запропонував розглянути відповідною комісією можливість збільшити матеріальну допомогу мешканцям з 1 тис. грн до 5 тис. грн у разі непередбачуваної події, наприклад, сильної пожежі та інших нещасних випадків.

- Практично треба давати чіткий меседж громадянам: не може бути такої ситуації, при якій все те, що надійшло в бюджет міста, роздається мешканцям за їх заявою. Люди повинні розуміти, що так все це не працює в жодній країні. Підняття економіки, заможності країни та платоспроможності її громадян - це трошки інша ситуація, аніж видача з місцевого бюджету всім по одній тисячі гривень, - зазначив міський голова.

Також сьогодні виконком вніс зміни до Програми надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста Чернігова на 2014-2018 роки. А саме, фінансування за цією Програмою збільшується на 1,5 млн грн. Оскільки кошти, які були передбачені на надання такої допомоги мешканцям, а саме 1,28 млн грн вже використані.

За словами Ірини Брусильцевої, відповідне рішення обумовлене тим, що постійно збільшується кількість звернень мешканців нашого міста, які мають тяжкі онкологічні захворювання, потребують матеріальної допомоги на придбання ліків, зокрема, після хірургічного втручання, інсультів, інфарктів міокарда тощо. Крім того, спостерігається стала тенденція звернень за отриманням одноразової матеріальної допомоги учасників проведення антитерористичної операції на сході нашої країни, зокрема, для лікування внаслідок отримання поранень під час виконання бойових завдань.

Зміни до Програми надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста Чернігова на 2014-2018 роки також виноситимуться на розгляд міської ради.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини