Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 листопада, 10:48:05

Чернігів виділятиме кошти на лікування дітей хворих на муковісцидоз

15.06.2018   08:42

У Чернігові з міського бюджету виділятимуться кошти на лікування дітей, які хворіють на муковісцидоз. Таку одноразову матеріальну допомогу на лікування дітей один раз на рік виплачуватимуть у розмірі 10 000 гривень. Таке рішення погоджено 14 червня, виконавчим комітетом Чернігівської міської ради.

Відповідні зміни внесені до Положення про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям м. Чернігова, затвердженого рішенням Чернігівської міської ради у березні 2013 року. Таке питання також виноситиметься на розгляд депутатів Чернігівської міської ради.

Як пояснила начальник відділу звернень громадян міської ради Ірина Брусильцева, прийняття цього рішення пов’язане з необхідністю більш вагомої матеріальної підтримки сімей, які мають дітей хворих на муковісцидоз, оскільки лікування цієї хвороби занадто дороге для більшості українських сімей. На даний час у нашому місті 5 таких сімей, які потребують підтримки.

Муковісцидоз належить до тяжких захворювань із несприятливим прогнозом. До недавнього часу середня тривалість життя таких дітей становила до 5 років, але впровадження в практику сучасних методів лікування значно збільшили цей показник. Його лікування потребує великих матеріальних витрат, що робить цю хворобу великою соціально-економічною проблемою.

Члени виконавчого комітету міської ради одноголосно підтримали це рішення.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко також запропонував розглянути відповідною комісією можливість збільшити матеріальну допомогу мешканцям з 1 тис. грн до 5 тис. грн у разі непередбачуваної події, наприклад, сильної пожежі та інших нещасних випадків.

- Практично треба давати чіткий меседж громадянам: не може бути такої ситуації, при якій все те, що надійшло в бюджет міста, роздається мешканцям за їх заявою. Люди повинні розуміти, що так все це не працює в жодній країні. Підняття економіки, заможності країни та платоспроможності її громадян - це трошки інша ситуація, аніж видача з місцевого бюджету всім по одній тисячі гривень, - зазначив міський голова.

Також сьогодні виконком вніс зміни до Програми надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста Чернігова на 2014-2018 роки. А саме, фінансування за цією Програмою збільшується на 1,5 млн грн. Оскільки кошти, які були передбачені на надання такої допомоги мешканцям, а саме 1,28 млн грн вже використані.

За словами Ірини Брусильцевої, відповідне рішення обумовлене тим, що постійно збільшується кількість звернень мешканців нашого міста, які мають тяжкі онкологічні захворювання, потребують матеріальної допомоги на придбання ліків, зокрема, після хірургічного втручання, інсультів, інфарктів міокарда тощо. Крім того, спостерігається стала тенденція звернень за отриманням одноразової матеріальної допомоги учасників проведення антитерористичної операції на сході нашої країни, зокрема, для лікування внаслідок отримання поранень під час виконання бойових завдань.

Зміни до Програми надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста Чернігова на 2014-2018 роки також виноситимуться на розгляд міської ради.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри

10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри 09:28

Осінню хандру кожен долає по-своєму: пробіжками на природі, фотосесіями в листі, читанням гарних книг.

Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи

Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи 09:21

Бринза — це м'який розсольний сир. Ті, хто хоча б раз пробував бринзу, не можуть не погодитися, що це дуже смачно. Банош — каша, приготовлена з кукурудзяного борошна з додаванням вершків або сметани. Подається з бринзою, грибами, шкварками.

Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року 09:11

Тиждень починається з гармонійних аспектів Марса та Нептуна, Сонце у поєднанні з Меркурієм у Стрільці. Водночас не варто забувати, що все ще коридор затемнень, тому намагайтеся реально дивитися на речі та пропоновані перспективи.

Ханука 2021: історія свята та традиції

Ханука 2021: історія свята та традиції 08:55

Ханука – це іудейське свято світла, яке 2021 року почнуть відзначати ввечері 28 листопада. Святкування триватиме вісім днів, аж до вечора 6 грудня.

Станом на 28 листопада в Україні зафіксовано 14200 нових випадків COVID-19

Станом на 28 листопада в Україні зафіксовано 14200 нових випадків COVID-19 08:38

7 483 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 28 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 774 дитини та 105 медпрацівників.