Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 14:36:19

Хто кришує земельне рейдерство на Чернігівщині?

12.06.2018   12:55Агенцiя

Вже впродовж трьох років поспіль сільськогосподарський виробничий кооператив СГВК «Блистівський» (Новгород-Сіверщина) тримає оборону у боротьбі з земельними рейдерами.

Саме з цього приводу, з метою розповісти, як діє земельна мафія, хто стоїть за їхніми спинами і чому обирають саме кооперативи (підприємства з народною формою власності) 11 червня в прес-центрі «Чиста політика» керівництвом СГВК «Блистівський» було організовано прес-конференцію на тему: «Хто "кришує" земельне рейдерство на Чернігівщині?».

- Я працюю в господарстві з 1979 року, а 2011 року мене обрали головою правління кооперативу, яке мало до 1000 голів ВРХ і 2050 га ріллі – на землю в 2008 році було складено близько 400 договорів аренди, але до 2016 року я не зіштовхувався з подібним беззаконням, тому нині мовчати вже не можу, - повідав голова СГВК «Блистівський Юхим Терешенко, - в 2016 році до нас завітали три фермера з сусіднього району – громадяни Іващенко, Ященко та Бородюк, які забажали будь що придбати нашу землю та запропонували мені продати наше господарство, але після моєї відмови вони почали викупляти в людей майнові паї за 150% їхньої вартості (та ще доплачували за укладення договору), проте й тут вони вмовили не всіх людей, тому згадані фермери пішли на крайні міри – створили асоційовану групу з бувших членів кооперативу (які вже в ньому давно не працюють) та зовсім сторонніх людей, за участі яких намагалися провести збори в селі, але кворуму вони не набрали, а потім ніби то провели збори аж у Чернігові (протоколу чого так і не надали), де прийняли новий незаконний статут, нових засновників та членів правління.

«Після таких незаконних дій було спеціально обрано територіально інший район і знову ж таки незаконно внесено інформацію в Державний реєстр державним реєстратором Грищенко Т.Г. в Сосниці (яка свідомо пішла на протизаконний вчинок, адже до цього в Новгороді-Сіверському було отримано відмову на спробу вчинити таку дію), чим заблокували операційну діяльність СГВК, при цьому особливо дивує бездіяльність районної та обласної прокуратури і поліції, які ніяк не реагують на наші заяви і такі незаконні дії, - зауважив пан Терешенко та додав, - одним зі згаданих фермерів аналогічно вже було придбано СГВК «Зоря», після чого місцевим людям не знайшлося вдома роботи, бо туди почали привозити робітників вахтовим методом, тому й наші селяни проти нових господарів та намагаються виганяти їх із села, а деякі чесні люди зізналися та засвідчили це документально (є 10 заяв від громадян), що хоча їхні прізвища було вказано при участі в незаконних зборах нових членів кооперативу, проте насправді цих людей там не було».

- З точки зору юриспруденції маємо класичний рейдерський захват, спрямований саме на кооперативну форму власності, яка нині є найменш захищеною законом, а тому й найчастіше піддається незаконним захопленням, крім того, маємо порушення порядку державної реєстрації і внесення незаконних змін до статуту СГВК «Блистівський» всупереч відомостям Єдиного державного реєстру Сосницьким державним реєстратором Грищенко, яка прийняла заяву від зовсім сторонніх осіб і здійснила протизаконний вчинок, стосовно чого нами вже подано заяви стосовно перевищення службових повноважень в поліцію та прокуратуру, - розповів юрист і адвокат СГВК «Блистівський» Іван Петрикей, - на цей момент в Міністерстві юстиції розглядається скарга на дію державного реєстратора Грищенко, також тривають судові розслідування, але ми зіштовхнулися з бездіяльністю державних органів та затягуванням судових процесів, а тому звертаємося до ЗМІ з проханням донести до громади нашу проблему, адже наразі майно громади села Блистова намагаються захопити шляхом рейдерства.

«Проблемою СГВК «Блистівський» є необізнаність нашого народу і те, що форма кооперативного господарювання вже застаріла (на відміну від інших, наприклад, товариства з обмеженою відповідальністю), тому для рейдерів це широке поле для протизаконних дій, як то мотивація тих людей, що не мають права за статутом брати участь в операційній діяльності кооперативу та інші численні правопорушення, але ми будемо продовжувати діяти в правовому полі, бо правда і закон на нашій стороні, а усіх представників ЗМІ запрошуємо особисто поспілкуватися з селянами Блистової та дізнатися про їхню думку, - зазначив Іван Петрикей, - стосовно ж відповідальності державного реєстратора, то чому вона пішла на протизаконний вчинок і що за це її чекає – це вже вирішить суд, який нині, на жаль, працює досить повільно».

На питання про позицію районної адміністрації та сільського голови було сказано, що й там не все так просто і правди від влади не дочекалися, адже частину землі було незаконно передано іншому господарю, яку потім перепродали.


Прес-центр "Чиста Політика"

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини