Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 19:14:54

Як Чернігівcька область зміцнює співпрацю із сусідньою Білоруссю

29.05.2018   16:13Агенцiя

Одним із провідних торговельно-економічних партнерів Чернігівщини є Республіка Білорусь, яка входить до першої трійки країн за обсягами зовнішньої торгівлі товарами області.

Є домовленості про економічну співпрацю з Могильовською, Вітєбською, Мінською, Брестською та Гродненською областями Білорусі. Днями аналогічна угода підписана і з сусідньою Гомельською областю під час XV Гомельського економічного форуму.

Цьогоріч свій інвестиційний потенціал Гомельщина презентувала для 32 країн світу. Делегацію з Чернігівської області очолила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова.

Варто зазначити, що Чернігівська та Гомельська області є учасниками Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства EaPTC Білорусь–Україна за фінансової підтримки Європейського Союзу. Відтак, спільно реалізовуватимуться три масштабних проекти. Один із них стосується активізації малого та середнього бізнесу в прикордонних районах, другий — моніторингу параметрів води у Дніпрі. Третій проект передбачає транскордонне культурно-туристичне співробітництво. Крім того, між Чернігівською ОДА та Гомельським облвиконкомом восени минулого року підписано Угоду про співробітництво у сфері туризму.

Читати також: На Чернігівщині реалізовуватимуть масштабний екологічний проект за кошти ЄС

«Дніпровський паром»: нові можливості транскордонного культурно-туристичного співробітництва

Розвиток туризму: спільні дії Чернігівської та Гомельської областей

— Наші регіони мають дружні взаємовідносини. Переконана: можливості для їхньої подальшої активізації безмежні. І це не лише економічна сфера та туризм. Співпрацюють заклади вищої освіти, ведеться спільна наукова робота. Ми також разом боремося за здоров’я громадян. Як приклад, безстроковий Меморандум між онкодиспансерами наших областей, — зауважила заступник голови Чернігівської ОДА.

На перспективах ефективного співробітництва між Україною та Білоруссю у різних напрямах наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.

Учасники Форуму ознайомилися з особливостями економічних процесів у Білорусі та інвестиційними пропозиціями, відвідали XІХ Міжнародну виставку «Весна в Гомелі – 2018».

Делегати працювали і за тематичними секціями: агропромисловий комплекс, малий та середній бізнес, будівельний та житлово-комунальний комплекс, логістика і торгівля, туризм та перспективи його розвитку.

Гомельський форум — це демонстрація можливостей регіону, його поточного розвитку, а також свідчення високої зацікавленості як органів влади, так і підприємців у залученні інвестицій, переконаний директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергій Хоботня:

— Добросусідські відносини і рівень співпраці, які ми маємо на сьогоднішній день, можуть принести значний соціально-економічний результат, виражений у покращенні добробуту жителів наших областей.

У рамках заходу також відбувся ІІ Конгрес вільних економічних зон.

До слова, у травні в Чернігівській області відбувся Міжнародний форум інвестицій та експорту. Участь у ньому взяв голова Гомельського облвиконкому Володимир Дворник.


Довідково:

За підсумками 2017 року зовнішній товарообіг з білоруськими партнерами формував десяту частину обласного показника і збільшився в порівнянні з 2016 роком на 11,5% (до 114,2 мільйона доларів США). Експорт при цьому збільшився на 21,1% і склав 33,2 мільйона доларів. Чернігівщина продає переважно вату, тютюнові вироби, жири та олії, овочі, папір і картон, продукцію машинобудування. На 8% зріс й імпорт.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини