Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 листопада, 09:31:35

Як наповнити інформпростір прикордоння вітчизняним телерадіопродуктом

28.04.2018   12:28Агенцiя

Надзвичайно актуальне для Чернігівської області питання – покриття прикордонних районів вітчизняним теле- та радіосигналом – обговорили сьогодні представники комітету з інформації та комунікації Громадської ради при ОДА.

Провів розширене засідання комітету його голова В’ячеслав Родимченко. Також cеред учасників заходу – представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення в області Ірина Сенченко, директор Чернігівської філії Українського державного центру з радіочастот Григорій Бойко, головний інженер Чернігівської філії Концерну РРТ Сергій Ковальов, помічник народного депутата Олександра Кодоли – Юрій Литвиненко, представники громадськості та ЗМІ.

Основний привід зібрання – напрацювати текст звернення до Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України, Нацради з питань телебачення і радіомовлення, профільного Міністерства стовно перегляду норм прийнятого наприкінці минулого року Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України».

Згідно з цим документом Чернігівська область разом з Харківською та Сумською не ввійшли до переліку територій з особливим режимом мовлення, незважаючи на спільний кордон з Російською Федерацією.

Якби ж область мала відповідний статус, дозволи на тимчасове мовлення місцеві теле- та радіомовники могли б отримували від Нацради без участі в конкурсі (за заявковим принципом) і до того ж безоплатно строком дії до одного року. Це, безперечно, пришвидшило б вихід їхніх програм, у тому числі, безпосередньо на прикордонних територіях. Тим самим дозволило б покривати українським продуктом білі плями в інформпросторі прикордоння.

Нагадаємо, що в шести прикордонних районах області недостатнє покриття сигналами національних телемовників. При цьому у смузі шириною від 20 до 40 кілометрів наявний достатній для якісного прийому рівень сигналу російських та білоруських каналів, у тому числі заборонених судовими рішенням для ретрансляції на території України.

Тож учасники засідання говорили про інформбезпеку, зокрема, зупинилися на перспективах можливого встановлення телевеж для покриття території Чернігівщини цифровим телесигналом. Обговорили питання розрахунку радіочастот, розвитку мережі ФМ-мовлення. Мова також йшла про необхідність підвищення медіа-грамотності населення, створення якісного вітчизняного телевізійного та радіопродукту.

Члени комітету домовилися, що доопрацюють текст звернення з урахуванням усіх висловлених уточнень та пропозицій та спільно лобіюватимуть питання щодо зміни чинного законодавства задля забезпечення покриття національним телерадіопродуктом прикордонних територій.

До речі, нещодавно народний депутат Олександр Кодола звернувся з відповідним депутатським запитом до Прем’єр-міністра України та Міністра інформаційної політики. Ще більш вагомим кроком, на переконання учасників зібрання, було б доєднання до цієї ініціативи й інших народних депутатів від Чернігівщини.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Реконструкція тепломереж на вулиці Коцюбинського та проспекті Перемоги не впливає на подачу тепла й гарячої води споживачам КП «Теплокомуненерго» 09:15

Комунальне підприємство «Теплокомуненерго» повідомляє, що роботи з реконструкції теплових мереж на вулиці Коцюбинського та проспекті Перемоги виконуються у відповідності до умов договору з підрядною організацією.

Вберегли людей від смертельної небезпеки: вибухотехніки поліції Чернігівщини знешкодили бойові частини ворожих ударних безпілотників 08:41

Співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини вкотре успішно відпрацювали виклики за фактами виявлення нерозірваних бойових частин ворожих ударних безпілотників, збитих Силами оборони України у Чернігівській області.

За підтримки Латвії у Чернігові запрацювало оновлене педіатричне відділення та Центр захисту прав людини 08:20

У Чернігівській центральній районній лікарні відкрили оновлене педіатричне відділення. Цей проєкт реалізувала благодійна організація «Tavi draugi» коштом Уряду Латвії.

У Прилуках поліцейські відзначили ліцеїстку, яка повідомила про спробу ворожого вербування 17:50

Начальник Прилуцького районного відділу поліції Василь Ободовський разом із начальницею сектору «Служба освітньої безпеки» Яною Гуменною відзначили ученицю місцевого ліцею Ангеліну Гришину.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини