Голова ДПС у Чернігівській області Валентин Осипенко: “Ми докладаємо зусиль, щоб прискорити перетворення нашого відомства з фіскального органу на сервісну службу”
Головною метою реформ у сфері оподаткування на нинішньому етапі є зниження податкового тиску на реальний сектор економіки, спрощення дозвільних процедур, поглиблення партнерських відносин з платниками, що має позначитися на підвищенні рівня добровільної сплати податків. Працюючи в умовах модернізації податкової системи, ДПС у Чернігівській області успішно забезпечує виконання нашого головного завдання, а саме – стабільного наповнення бюджетів. Перше півріччя поточного року було для нас напруженим і водночас результативним.
Осипенко Валентин
Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження до Державного бюджету зросли на 7 відсотків, до місцевих бюджетів – на 20 відсотків.
Зокрема, значно більше надійшло таких бюджетоформуючих податків, як податок на прибуток, акцизний податок з вітчизняних товарів, податок на додану вартість. Загалом питома вага зазначених податків сягає 70-80 відсотків у загальних обсягах надходжень.
Маю зазначити, що за підсумками 5 місяців Чернігівщина посіла п’яте місце в Україні за сумою надходження коштів до Держбюджету, що контролюються податковою службою. За підсумками півріччя ми також розраховуємо залишитися в числі лідерів серед податкових служб України.
Нині на державному рівні реалізується політика щодо переходу нашого відомства від фіскального органу до сервісної служби. Ми свідомо зменшуємо тиск на платників при проведенні контрольно-перевірочних заходів.
Завдяки новим критеріям контрольно-перевірочної роботи реально послабився тиск на малий та середній бізнес. Значно знизилася загальна кількість запланованих документальних перевірок. Так, у 2012 році порівняно з попереднім, кількість перевірок зменшилася більше, ніж наполовину.
Ми сприймаємо платників, як своїх клієнтів, які повинні отримати високоякісний сервіс. Нині на Чернігівщині створюється мережа центрів обслуговування платників податків, які працюють за принципом “єдиного вікна”.
Навіть перший досвід роботи свідчить, що з їх відкриттям відчутно зменшується витрата часу на сплату податків та подання звітності. Не приховую, що нам приємно чути схвальні відгуки платників податків.
Ми активно впроваджуємо і нові електронні сервіси та системи дистанційного обслуговування. Приміром, нещодавно у ДПІ у м.Чернігові відкрили відділення Центру сертифікації ключів електронного підпису.
Принциповим у нашій роботі є те, що запровадження нових технологій та організаційні зміни поєднує одна ідея – ставлення до платника як до рівноправного партнера. Адже ми працюємо на спільну мету – наповнення державної скарбниці та підвищення стандартів життя.
Я вдячний колективу податківців Чернігівщини, що ми працюємо на наповнення бюджетів єдиною згуртованою командою. Ми і надалі будемо робити все від нас залежне, щоб держава гарантувала людям соціальні блага і впевненість у завтрашньому дні.
Зі святом, шановні колеги! Зі святом, шановні платники податків! Міцного вам здоров’я, успіхів, подальшої плідної праці.
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).