Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 листопада, 05:28:27

Інформаційний простір Чернігівщини: виклики та перспективи

24.03.2018   13:25Агенцiя

Ключові питання розвитку вітчизняного телерадіопростору та його захисту від російської інформаційної експансії обговорили учасники засідання за круглим столом в облдержадміністрації.

Зустріч відбулася в рамках робочого візиту на Чернігівщину представників Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України: голови Ради Юрія Артеменка та її членів Уляни Фещук, Сергія Костинського, Валентина Коваля та Ганни Чумаченко.

Як зазначила перший заступник голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, питання доступу жителів Чернігівщини до якісного телевізійного сигналу є надзвичайно актуальним — жоден з регіональних чи національних мовників не забезпечує стовідсоткового покриття області телесигналом. Прийом аналогового ефірного телесигналу є проблемним у Ніжинському, Сновському районах, прикордонних частинах Ріпкинського, Городнянського, Семенівського, Новгород-Сіверського районів. Ситуація з цифровим мовленням ще гірша. Найбільші проблеми — з покриттям північної частини регіону; у центрі області — частин Борзнянського, Менського, Ніжинського, Куликівського районів, а також частини Коропського району, смт. Козелець та прилеглих територій.

Така обмежена присутність вітчизняної теле- та радіопродукції у прикордонних районах і активне мовлення там телеканалів Російської Федерації та Республіки Білорусь — одна з найбільших загроз інформаційній безпеці області.

Національній раді про це відомо, запевнив Юрій Артеменко, тому робиться все на сьогодні можливе, щоб забезпечити наявність якісного українського контенту на всій території держави.

У числі першочергових завдань — відмова від аналогового та перехід на цифрове мовлення.

За словами Юрія Артеменка, перехід до цифрового мовлення не відбувався безпроблемно у жодній з країн Європи. Тому відімкненню аналогового сигналу має передувати потужна інформаційно-роз’яснювальна кампанія, що спонукатиме населення до купівлі цифрових приймачів. На переконання керівника Нацради, до цієї кампанії мусять долучитися і місцеві органи влади. Їх завдання — потурбуватися про придбання відповідних пристроїв для соціально незахищених членів громади.

Щоб ретельніше вивчити соціальні ризики такого переходу та мінімізувати їх наслідки, в одній із областей держави (найімовірніше — Київській чи Кіровоградській) реалізовуватиметься пілотний проект. Масштабне ж відключення аналогового ТБ, зазначив Юрій Артеменко, варто було б поступово впроваджувати після найближчих виборів Президента та парламенту, щоб уникнути політизації процесу.

А от розвивати й удосконалювати технології слід вже сьогодні. Так, Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення пропонує свою ретрансляційну мережу, яка не лише може стати альтернативою сьогоднішньому монополісту — ТОВ «Зеонбуд», а й ліквідувати прогалини у покритті телевізійним та радіосигналом території області.

Для розв’язання проблемних питань інформаційної безпеки та розвитку телерадіопростору Чернігівської області за результатами засідання було створено робочу групу, до якої увійшли представники обласної ради та держадміністрації, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України, ЗМІ та громадськості.

По завершенню зустрічі за круглим столом члени Нацради відповіли на запитання журналістів. Стосувалися вони не лише технічних аспектів мовлення, а й змісту телевізійних та радіопрограм.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.