Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 липня, 16:08:54

Депутати напрацювали пропозиції до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області

22.03.2018   11:00Агенцiя

21 березня відбулося розширене засідання постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції.

До участі у заході долучились виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, депутати обласної ради – Дмитро Даценко, Микола Бутенко, Дмитро Іванов, Микола Мисник, Сергій Баришовець, Іван Якуб, Володимир Селянський, голови районних рад та райдержадміністрацій, міські, селищні, сільські голови об'єднаних територіальних громад, експерти Чернігівського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Темою обговорення було внесення змін до рішення обласної ради від 19 червня 2015 року «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області».

Валентин Мельничук у своєму виступі відзначив, що нині існує багато складних питань у зв'язку з функціонуванням райрад, райдержадміністрацій і об'єднаних територіальних громад, в тому числі, у розподілі владних повноважень стосовно економічної і соціальної складової, наповнення місцевих бюджетів та багато іншого.

Сьогодні Чернігівщина займає третє місце в загальнодержавному рейтингу за темпами створення об'єднаних територіальних громад. На теренах області функціонує 37 ОТГ.

- Депутатський корпус обласної ради, в свою чергу, займає активну позицію та підтримує заходи щодо реформування місцевого самоврядування, оскільки відповідає за розвиток Чернігівського регіону, - наголосив Валентин Мельничук.

Ірина Грозенко поінформувала присутніх, що Віце-Прем'єр-міністром України - Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубком було дане доручення щодо активізації роботи з формування територіальних громад шляхом об'єднання та приєднання, а також подання на затвердження Кабінету Міністрів України перспективного плану формування спроможних територіальних громад у межах всієї області.

Перспективний план в новій редакції буде розглядатися на 12 сесії обласної ради 28 березня поточного року. Тому, на переконання голови постійної комісії, депутатів обласної ради, зазначене питання потребує доопрацювання та внесення відповідних пропозицій.

Голови районних рад разом із керівниками територіальних громад озвучили пропозиції стосовно подальших перспектив об'єднання та приєднання сіл і селищ до вже утворених ОТГ.

У результаті дискусії було напрацьовано рекомендації постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, які будуть надані облдержадміністрації. Зокрема, учасники розширеного засідання дійшли висновку, що до 23 березня поточного року необхідно у письмовому вигляді надіслати зазначені пропозиції до обласної ради, які згідно з чинним законодавством будуть внесені в проект рішення «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області» та розглядатимуться на пленарному засіданні обласної ради.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини