Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 12:03:22

Позиція УМВС з приводу події в селі Здрягівка Городнянського району

26.06.2012   15:35

З приводу оприлюдненої деякими виданнями і телевізійними каналами інформації про те, що працівниками Городнянського районного відділу внутрішніх справ під час оперативно-профілактичного відпрацювання “Мак-2012” в с. Здрягівка названого району нібито були допущені протиправні дії, УМВС України в Чернігівській області офіційно повідомляє наступне

15 червня поточного року на території с. Здрягівка Бутівської сільської ради Городнянського району співробітниками райвідділу проводилися оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на виявлення та знищення незаконних посівів наркомістких рослин. В ході відпрацювання на території садиби місцевого жителя, 27-річного Володимира, на прилеглій до будинку земельній ділянці серед картоплі було виявлено 30 рослин, схожих на рослини конопель.

Виявлені рослини в присутності двох понятих та господаря було зірвано, перераховано та поміщено до картонної коробки, яку було опечатано та направлено на дослідження до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Чернігівській області.

Господарем були добровільно надані пояснення стосовно походження даних рослин. Працівники міліції задокументували факт росту на присадибній ділянці дикорослих наркомістких рослин, наявність яких, фактично, є вчиненням з боку господаря ділянки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.106-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (“невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку), яка передбачає накладення штрафу на громадян від 9 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Після цього працівники міліції відбули з села. При цьому ні власник ділянки Володимир, ані жодна інша особа ними не затримувалася.

Водночас о 17-40 год. того ж дня до Городнянського РВ УМВС надійшло повідомлення про те, що у с. Здрягівка покінчив життя самогубством через повішення 25-річний Руслан – молодший брат чоловіка, у якого годиною раніше на присадибній ділянці були виявлені рослини конопель. Під час перебування працівників міліції на братовій земельній ділянці цей молодий чоловік протягом певного часу знаходився там же та спілкувався з ними. Це дало односельцям підстави стверджувати про нібито вчинений на нього моральний і фізичний тиск з боку працівників міліції, що могло стати причиною самогубства. Такі твердження мешканців с. Здрягівка знайшли своє відображення в зазначених публікаціях і телевізійних сюжетах.

Перевіркою встановлено, що:

Згідно лікарського свідоцтва, смерть настала від механічної асфіксії внаслідок повішення. Крім трансгуляційної борозни на шиї, виниклої в місці стискання її мотузкою, ніяких інших тілесних ушкоджень на тілі загиблого не виявлено. Цю інформацію повністю підтверджує завідувачка місцевого фельдшерсько-акушерського пункту, яка була присутня при огляді трупа.

Співробітниками міліції збирались матеріали для притягнення до адміністративної відповідальності, про що було повідомлено обох братів. Мова про кримінальну відповідальність не велася.

Встановлено також, що після відбуття працівників міліції з с. Здрягівка Руслан, за попередньою домовленістю, потруїв жуків на картопляній ділянці місцевого депутата. В подальшому за домовленістю він мав виконувати подібні роботи в іншому господарстві. Однак через 4 години його знайшли повішеним.

Матеріали перевірки були направлені в прокуратуру Городнянського району.

22 червня 2012 року для усебічної, повної та об’єктивної перевірки обставин смерті, усунення наявних протиріч у свідченнях односельчан, яке можливе лише шляхом проведення слідчих дій, прокуратурою Городнянського району порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 120 Кримінального кодексу України (“доведення до самогубства”).

Слідство триває та знаходиться на особистому контролі у прокурора Чернігівської області. Про результати розслідування буде повідомлено окремо.

Останні новини Чернігівщини

Лучники Чернігівщини гідно виступили на змагання відкритого чемпіонату області зі стрільби з лука в приміщенні

Лучники Чернігівщини гідно виступили на змагання відкритого чемпіонату області зі стрільби з лука в приміщенні 11:41

У Чернігові відбулися дводенні змагання відкритого чемпіонату Чернігівської області зі стрільби з лука в приміщенні. На відкритий чемпіонат області приєднались учасники і з інших регіонів – близько 80 спортсменів від наймолодших до ветеранів стрільби з 5 областей України.

Рибництво мовою цифр

Рибництво мовою цифр 11:35

Чернігівщина має значний потенціал для створення значної кількості невеликих рибницьких та аквакультурних господарств, які зможуть вирощувати товарну рибу, займатись штучним відтворенням водних біоресурсів та надавати рекреаційні послуги.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:31

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Проведено обласний семінар завідувачів музеїв закладів освіти

Проведено обласний семінар завідувачів музеїв закладів освіти 10:32

15 листопада у Чернігові в комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» відбувся спільний з Українським інститутом національної пам’яті науково-практичний захід.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:23

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 17 листопада до 8:00 18 листопада 2019 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини