Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 19:12:57

В обласній раді обговорено питання розробки Стратегії поводження з відходами

03.03.2018   11:19Агенцiя

З кoжним рoкoм ситуація у сфері поводження з відходами в області відчутно погіршується. Зі збільшенням їхньої кількості зростає і чисельність місць видалення сміття, що експлуатуються з порушенням вимог чинного законодавства.

Зважаючи на важливість даного питання, обласна рада підтримала пропозицію Державної екологічної інспекції в Чернігівській області та ініціювала зустріч широкого кола фахівців з даної тематики для обговорення та напрацювання дієвих рішень. Провели засідання заступник голови обласної ради Арсен Дідур та в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко.

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції в Чернігівській області Леонід Бурковський, на території області обліковано 14 полігонів твердих побутових відходів та 643 сміттєзвалища, які займають площу понад 600 га. Щорічно на вказаних об’єктах розміщується біля 500 тисяч тонн побутових та промислових відходів.

Проте значна кількість місць видалення відходів експлуатуються з порушенням вимог чинного законодавчтва в частині використання та охорони земель. Відповідальність за утримання зазначених об'єктів  віднесена до компетенції органів місцевого самоврядування, які не забезпечують дієвий контроль за місцями видалення відходів. Це призводить до виникнення стихійних сміттєзвалищ, на ліквідацію яких витрачаються значні матеріальні ресурси. Додаткові труднощі створює також відсутність на території області сміттєпереробних та сортувальних комплексів, безсистемність накопичення сміття та багато іншого.

Звертаючись до присутніх, заступник голови обласної ради Арсен Дідур зауважив, що проблема поводження з відходами потребує комплексного вирішення по багатьом напрямкам, тому нею слід займатися системно, залучивши до цього усі можливі ресурси.

Присутні одностайно погодилися з необхідністю розробки власної Стратегії поводження зі сміттям з огляду на запровадження з 1 січня 2018 року законодавчої заборони щодо захоронення на сміттєзвалищах несортованих відходів. До того ж, необхідно здійснити інвентаризацію та паспортизацію сміттєзвалищ у районах і нарешті завершити вивезення непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин з території Чернігівщини.


Наталія Купрієнко

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.