Інформація щодо самоусунення прокуратури від перевірок виглядає дещо некоректно
В окремих Інтернет виданнях поширено інформацію про самоусунення прокуратури від перевірки обставин одержання міським головою іномарки від “Чернігівського обласного відділення Українського союзу ветеранів Афганістану”.
Прес-служба прокуратури області уповноважена проінформувати про наступне.
Дійсно, Чернігівський обласний осередок “Демократичний Альянс” звертався до прокуратури щодо неправомірності отримання міськрадою автомобіля Toyota Camry.
Звернення було розглянуто і, дійсно, прокурором міста Чернігова керівнику обласного осередку надано вичерпну відповідь – роз’яснення, в тому числі і про відсутність підстав для прийняття процесуального рішення згідно ст. 97 КПК України.
Аналогічне звернення “ДемАльянс” направляв до УСБУ в Чернігівській області.
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” перевірку інформації щодо ознак корупційних діянь віднесено до повноважень спецпідрозділів УСБУ (“К”) та УМВС (УБОЗ).
У зв’язку з цим перевірку щодо наявності (відсутності) ознак корупційного злочину чи корупційного правопорушення проводило УСБУ в Чернігівській області, що повністю узгоджується зі ст. 5 Закону.
Жодних матеріалів від УСБУ, які б вказували на наявність ознак злочину, до прокуратури не надходило.
Також прес-служба уповноважена звернути увагу на певну некоректність наведених коментарів антикорупційного законодавства. Зокрема, за порушення ст. 17 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” щодо заборони на безоплатне одержання послуг і майна органами місцевого самоврядування чинне законодавство кримінальної чи адміністративної відповідальності не передбачає.
Поєднання міським головою виборної посади в органах місцевого самоврядування з діяльністю в громадській організації не є корупційним діянням, за яке має настати відповідальність, оскільки Закон (ст.7) забороняє займатися підприємницькою або іншою оплачуваною діяльністю, а також входити до складу органів управління чи наглядової ради підприємств або організацій, що мають на меті одержання прибутку.
Останні новини Чернігівщини
Порушення правил проїзду перехресть стало причиною ДТП у Чернігові 17:14
Учора, близько 14-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі трьох автомобілів на перехресті вулиць Гетьмана Полуботка та Олега Міхнюка.
Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу в багатоповерхівці 16:40
У місті Чернігові сталася пожежа в квартирі дев’ятиповерхового житлового будинку.
У Ніжині обговорили оновлення громадського простору 16:25
Відбулося засідання містобудівної ради під головуванням виконувача обов’язків головного архітектора міста Євгена Малюги. На розгляд членів ради було винесено два актуальні питання, що стосуються благоустрою міського простору та його подальшого розвитку.
Спорт рівних можливостей: юні прилучани на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» 15:44
Створення рівних умов для самореалізації та усунення обмежень дозволяє кожній дитині повноцінно розкрити свій потенціал і досягти вершин майстерності. Інклюзивне спортивне середовище стає тим простором, де на перший план виходять віра в себе та наполегливість.
Ворог знову атакував Чернігівщину 15:09
російські війська завдали удару безпілотними літальними апаратами по місту Новгород-Сіверський.