Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 січня, 14:44:01

Реалізація програми "Доступні ліки" на Чернігівщині триває безперервно

24.01.2018   11:54Агенцiя

За інформацією прес-центру Міністерства охорони здоров’я України, лише дві області в Україні — Чернігівська та Полтавська як належить подбали про хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму — вчасно направили кошти до кінцевих розпорядників, якими зазвичай є заклади охорони здоров‘я.

Натомість з інших областей надходять повідомлення, що люди не можуть отримати препарати за програмою «Доступні ліки». Лікарі не видають рецепти, а аптеки – медикаменти, кажучи, що немає фінансування. Проблема ж полягає в тому, що у більшості регіонів дотепер не ухвалені обласні та місцеві бюджети, не розподілено кошти по районах.

Водночас у Міністерстві охорони здоров’я наголошують: фінансування з національного рівня було виділено вчасно та  в повному обсязі.

Верховна Рада 7 грудня ухвалила бюджет на 2018 рік, 3 січня Державна казначейська служба України перерахувала в кожну область заплановану на січень суму. В регіони надійшло 83,3 мільйона гривень з передбаченого на цей рік мільярда.

Річний обсяг цьогорічного фінансування програми «Доступні ліки» на Чернігівщині складає 26 мільйонів 631,2 тисячі гривень (у квітні – грудні попереднього року — 18,5 мільйона). З цієї суми, відповідно до помісячного плану, у січні по районах вже розподілено 2 мільйони 218,9 тисячі гривень. Тож пацієнти, які користуються даною урядовою програмою, мають змогу отримати медикаменти вчасно.

Нині Міністерство разом з Урядом працює над тим, щоб вже у лютому збільшити перелік ліків, які можна буде отримати за програмою безоплатно. Це відбудеться успішно за умови, що кожна область України налагодить роботу і кошти, нарешті, будуть перераховані до місцевих головних розпорядників.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Гороскоп на тиждень з 20 до 26 січня 2020 року

Гороскоп на тиждень з 20 до 26 січня 2020 року 14:00

21 січня Сонце переходить у знак Водолія, тут також знаходиться Меркурій, що сприяє налагодженню дружніх і родинних зв’язків, а також спільних проектів серед однодумців. Сприятливий час для оформлення документів, складання іспитів, наукових досліджень і самоосвіти.

19 січня - Хрещення Господнє ((Йордана, Водохреща, Богоявлення)

19 січня - Хрещення Господнє ((Йордана, Водохреща, Богоявлення) 10:35

За церковним календарем 19 січня відзначають Богоявлення Господнє, хрещення Ісуса Христа і освячують воду.

Добрянська громада провела свою першу сесію

Добрянська громада провела свою першу сесію 16:46

Експерти Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» (ULEAD Чернігівський регіональний офіс) вже не перший рік надають методичну та експертну підтримку об’єднаних територіальним громадам Чернігівщини.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини