Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 10:26:31

В Україні набув чинності закон про фінансову звітність

01.01.2018   10:25Агенцiя

Документ спрямований на приведення бухгалтерського обліку в Україні до стандартів Європейського Союзу.

В Україні набув чинності закон № 2164-VIII Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо удосконалення деяких положень.

Закон встановлює для цілей складання фінансової звітності критерії віднесення підприємств до мікро-, малих, середніх і великих. Підприємство має відповідати двом із трьох зазначених критеріїв:
    мікро - балансова вартість активів - до 350 тис євро, чистий дохід  - до 700 тис євро, середня кількість працівників - до 10 осіб,
    малі - балансова вартість активів - до 4 млн євро, чистий дохід - до 8 млн євро, середня кількість працівників - до 50 осіб,
    середні - балансова вартість активів - до 20 млн євро, чистий дохід - до 40 млн євро, середня кількість працівників - до 250 осіб,
    великі - балансова вартість активів - понад 20 млн євро, чистий дохід - понад 40 млн євро, середня кількість працівників - понад 250 осіб.

Вводиться поняття "підприємства, що становлять суспільний інтерес". Це емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до біржових торгів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінустанови (крім тих, що належать до мікропідприємств та малих підприємств), також підприємства, які даний закон визначає як великі. Такі підприємства мають складати звітність за міжнародними стандартами та утворити бухгалтерську службу щонайменше із двох осіб на чолі із головним бухгалтером (окрім недержавних пенсійних фондів та інститутів спільного інвестування). При чому головний бухгалтер повинен мати вищу економічну освіту та стаж роботи у сфері фінансів від 3 років.

Передбачається, що неістотні недоліки в документах про господарську операцію - не підстава для її невизнання, якщо можна ідентифікувати учасників, дату, назву підприємства, зміст та обсяг операції.

Новини за темою: Рада ухвалила закон про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність

Для мікро-, малих підприємств, непідприємницьких товариств і представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності, крім тих, що зобов’язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами, встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати.

Першим звітним періодом, за який підприємства, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2019 рік. Підприємства мають право подати так фінансову звітність і у 2018 році.

Верховна Рада ухвалила даний закон 5 жовтня 253 голосами.

Останні новини Чернігівщини

На станції Ніжин відновлено посадку пасажирів

На станції Ніжин відновлено посадку пасажирів 10:13

За інформацією офіційного сайту УКРЗАЛІЗНИЦІ з 00:01 22 вересня 2020 року, відповідно до рішення Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №32 від 21.09.2020 року, на станціях Ніжин та Носівка відновлено посадку пасажирів.

Виконком Чернігівської міськради погодив проведення до Дня міста Чернігова святкового салюту

Виконком Чернігівської міськради погодив проведення до Дня міста Чернігова святкового салюту 10:02

26 вересня в Чернігові відбудеться святковий салют до Дня міста. Дозвіл на його проведення, передбачений вимогами чинних на сьогодні в місті Правил благоустрою, погодив 22 вересня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Актуальні питання фінансування галузі освіти Чернігівщини обговорили в обласній раді

Актуальні питання фінансування галузі освіти Чернігівщини обговорили в обласній раді 09:55

В облраді відбулася нарада під головуванням заступника голови обласної ради Арсена Дідура та члена постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів Сергія Сергієнка щодо стану справ із фінансовим забезпеченням діяльності закладів освіти, виплатою заробітних плат педагогам та інших нагальних проблем галузі.

"Об'єднанні зусилля 2020" на Чернігівщині 09:50

На Чернігівщині тривають стратегічні навчання «Об’єднанні зусилля 2020», під час яких відбувається розгортання підрозділів територіальної оборони країни.