Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 13:22:20

Ліга виборців підсумовує результати свого дослідження виборів в ОТГ Чернігівщини

27.12.2017   08:31Агенцiя

Вже вдруге в Чернігівській області за перебігом виборчого процесу спостерігали представники Громадської організації «Ліга виборців».

Цього разу організація проводила екзіт-пол на всіх дільницях новостворених громад, де 24 грудня обирали голів та депутатський корпус.

На 20.00, коли виборчі дільниці починали підрахунок голосів, Голова Чернігівського осередку організації Володимир Вінниченко представив результати роботи активістів на дільницях.

Так, за результатами екзіт-полу своїх голів в новостворених громадах отримали Аграрна (Варвинська ОТГ), Радикальна партії (Линовицька ОТГ) та Блок Петра Порошенка (Височанська ОТГ). В Городнянській громаді майже половину голосів виборців отримав діючий міський голова Андрій Богдан. Як відмітив Володимир Вінниченко організація вперше спробувала проведення екзіт-полу на виборах в одномандатних округах громад.

Для роботи було задіяно майже шість десятків волонтерів. Для опитування виборців на великих дільницях активісти організації діяли парами. Роботу суттєво ускладнювала іноді надвелика кількість округів, що територіально відносились  до меж однієї дільниці. Наприклад, дільниці 740134 та 740135 у Варві опрацьовували дані аж 9 округів кожна.

Але не зважаючи на те, що така ситуація значно впливала на похибку слід відмітити високу достовірність попередніх результатів. Вже проаналізувавши остаточні дані згідно протоколів дільничних комісій, голова «Ліга виборців» на Чернігівщині  відмічає, що похибка у результатах голосування в одномандатних округах на великих дільницях при порівнянні їх з результатами попереднього опитування не перевищує 9%.

При чому основним фактором, що вплинув на похибку Володимир Вінниченко називає результати голосування на дому. Більше ніж в кожному 9 з 10 округів організація на 20.00 не тільки правильно виявила переможців, але й отримала достовірні дані щодо черговості інших претендентів. В Городнянській територіальній громаді подібних складнощів не було – люди голосували за списки партій. Однак і в Городні не обійшлось без «сюрпризів».

Результати екзіт-полу не показали серед переможців місцеву організацію Опозиційного блоку, при цьому сама Партія в Городня отримала біля 10% голосів. Таку ситуацію голова «Ліги виборців» на Чернігівщині пояснює небажанням і відверто острахом виборців Блоку говорити про свою підтримку цієї політичної сили.


Пресс-служба Чернігівської ОО ГО «Ліга виборців»

Останні новини Чернігівщини

«Велике будівництво»: в Обласному молодіжному центрі розпочалася реставрація

«Велике будівництво»: в Обласному молодіжному центрі розпочалася реставрація 12:46

На базі Чернігівського обласного молодіжного центру, що в приміщенні колишнього кінотеатру ім. Щорса, буде створено Хаб соціального партнерства підприємництва та інституційного розвитку.

Закінчується термін подання декларації за 2020 рік для отримання податкової знижки

Закінчується термін подання декларації за 2020 рік для отримання податкової знижки 12:43

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна скориставшись правом на податкову знижку,

Поліція Чернігівщини встановлює обставини смертельної ДТП за участю вантажівки і трактора

Поліція Чернігівщини встановлює обставини смертельної ДТП за участю вантажівки і трактора 12:42

Внаслідок автопригоди одна людина загинула, ще одна – госпіталізована. На місці події працює слідчо-оперативна група поліції та слідчі з розслідування злочинів у сфері транспорту.

Майже 5000 га офіційних лісів з'явиться у Корюківській громаді впродовж 2022-2023 рр.

Майже 5000 га офіційних лісів з'явиться у Корюківській громаді впродовж 2022-2023 рр. 12:40

Про це повідомив голова Корюківської міської громади Ратан Ахмедов.

 Правом на податкову знижку скористалися 4,5 тис мешканців Чернігівщини

Правом на податкову знижку скористалися 4,5 тис мешканців Чернігівщини 12:33

Протягом січня–листопада 2021 року податкові декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік у зв’язку з використанням права на податкову знижку подали понад 4,5 тисяч мешканців Чернігівської області, які визначили до повернення з бюджету 12,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб.