Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 14:36:25

Виконком схвалив проект Програми економічного та соціального розвитку Чернігова на 2018 рік

18.11.2017   08:36

Виконавчий комітет міської ради схвалив проект Програми економічного та соціального розвитку міста Чернігова на 2018 рік. Головний розробник Програми - Управління економічного розвитку міста міської ради.

Про основні напрямки соціально-економічного розвитку міста на наступний рік доповіла сьогодні на засіданні виконкому заступник начальника управління економічного розвитку Світлана Святушенко.

Зокрема, вона повідомила, що цього року змінено підхід до формування Проекту Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2018 рік. Програму сформовано на основі Стратегії розвитку міста до 2020 року. Всі управління та відділи міської ради надали свої пропозиції, направлені на досягнення стратегічних цілей, серед яких: конкурентоспроможне та інноваційне місто, розвиток житлово-комунального господарства та інфраструктури м. Чернігова, комфортне місто, розвиток людського потенціалу “Людина - понад усе”, розвиток туризму “Чернігів – туристичне місто”. До Програми увійшли заходи, спрямовані на перспективу.

У сфері підвищення конкурентоспроможності міста першочерговими є завдання: створення сприятливих умов для потенційних інвесторів, збільшення надходжень до бюджету, зростання заробітних плат, забезпечення жителів міста робочими місцями. Також необхідно працювати над покращенням бізнес-клімату в місті. З цією метою передбачено проведення ряду інформаційних та іміджевих заходів, зокрема, такі соціальні кампанії: «Чернігів, купуй рідне!», «Чернігів за легальну заробітну плату», «Чому треба сплачувати податки».

У сфері житлово-комунального господарства та благоустрою планується зосередити зусилля на комфорті та безпеці. Основними напрямками роботи мають  стати покращення якості житлово-комунальних послуг, забезпечення якісної роботи всіх комунальних служб, стимулювання створення ОСББ, їхня матеріальна та інформаційна підтримка, ремонти доріг та пішохідних зон.

У транспортній сфері продовжиться робота над оновленням тролейбусного парку, створенням «Розумних зупинок» та єдиного диспетчерського центру, а також, забезпеченням належного транспортного обслуговування мешканців міста всіма видами транспорту .

Актуальним залишається будівництво дитячого садку-ясел в першому мікрорайоні житлового району "Масани". Також, заплановано виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва школи в ІІІ мікрорайоні житлового району "Масани» та навчально-виховного комплексу на Бобровиці на 345 дітей. Школу № 5 очікує енергоефективна реновація. Першочерговим завданням є перехід на дуальну форму навчання в ПТУ(паралельне навчання учнів у навчальному закладі та на підприємстві). Особлива увага приділятиметься системі інклюзивної освіти. Батьками чернігівських школярів позитивно сприйнята практика матеріального забезпечення навчальних закладів виключно за рахунок міського бюджету.

Завданнями галузі охорони здоров'я є підвищення якості медичної допомоги, розвиток сімейної медицини. За рахунок коштів міського бюджету та коштів ДФРР планується придбання нового медичного обладнання, проведення капітальних ремонтів приміщень поліклінік та лікарень із застосуванням сучасних енергозберігаючих технологій. У 2018 році розпочне свою діяльність амбулаторія сімейної медицини по вул. 1 Травня, 3а.

Продовжиться виконання Програми підтримки народжуваності у м. Чернігові, цільових програм у сферах охорони здоров’я, освіти, спорту, які є кроком до стратегічної цілі «Людина понад усе».

У галузі культури й туризму основні заходи будуть зосереджені на популяризації туристичного потенціалу міста. Планується проведення різноманітних фестивалів, створення інформаційної інфраструктури для туристів, реконструкція та облаштування прогулянкових та зелених зон.

Запланована робота над великими проектами:
- придбання за рахунок позики Європейського інвестиційного банку 40 тролейбусів;
- встановлення камер відеоспостереження у місті, у приміщеннях та прилеглих територіях дошкільних та загальноосвітніх закладів міста;
- заміна світильників вуличного освітлення на світлодіодні у рамках спільного з НЕФКО проекту та інші проекти.

У додатках до Програми визначені основні показники розвитку міста на наступний рік, що базуються на прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2018 рік та статистичних даних, перелік міських цільових програм та пріоритетних об’єктів, які заплановані для фінансування наступного року.

Фінансування передбачених Програмою заходів здійснюватиметься за рахунок коштів інвесторів, суб’єктів господарювання, місцевих та державного бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Виконком доручив Управлінню економічного розвитку міста міської ради внести Програму на розгляд міської ради.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини