Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 листопада, 13:43:58

Чітка й продумана стратегія - передумова успіху

25.10.2017   10:46Агенцiя

24 жовтня в обласній державній адміністрації Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України в рамках проекту USAІD «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) провело регіональну платформу з вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему «Стратегічне планування сталого розвитку громади».

Участь у ній взяли в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, народний депутат Олександр Кодола, заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко, міські голови та керівники об’єднаних територіальних громад області.

— Місцеве самоврядування — форпост всіх реформ в Україні, — зазначила під час заходу в.о. першого заступника голови ОДА. — Приємно констатувати, що Чернігівщина — у трійці лідерів зі створення ОТГ у державі. Тож стратегічне планування розвитку місцевих громад є надзвичайно актуальним для нашої області.
Разом з тим потребує суттєвого підвищення якість проектних заявок, які надходять з ОТГ до Державного фонду регіонального розвитку у розрахунку на фінансову підтримку. Керівникам місцевих громад, наголосила Юлія Свириденко, варто було б частіше користуватися послугами спеціалізованих он-лайн ресурсів та установ, щоб напевне отримати кошти на реалізацію проектів.

Олександр Кодола у своєму виступі акцентував увагу на взаємодії органів місцевого самоврядування з народними депутатами України, на окремих питаннях формування державного бюджету на 2018 рік і, зокрема, формуванні місцевих бюджетів.
За словами народного обранця, децентралізація влади – ключова реформа, яка на сьогодні проходить в нашій державі. Це наймасштабніша реформа в органах місцевого самоврядування за роки незалежності України, яка стосується кожного громадянина, тому вона зачіпає не тільки зміни в адміністративно-територіальній організації влади, але й змінює всю ідеологію державного управління. Формування економічно незалежних громад сприяє змінам діяльності державних органів влади та всієї системи місцевого самоврядування.

Заступник голови Правління ГО «Розумне місто» Святослав Жлуктенко презентував проект інноваційних рішень платформи "Розумне місто" для сталого розвитку громад та окремо зупинився на можливостях співпраці з територіальними громадами.
«Розумне місто» - це універсальна всеукраїнська платформа електронної демократії та сервісів для громадян місцевої влади, бізнесу, майданчик для реалізації проектів громадських організацій. Серед модулів платформи: електронні послуги, публічні фінанси, електронні закупівлі, відкритий бюджет, новини громади та інше. «Розумне місто» - відкрита платформа, мета якої інтегрувати найкращі рішення і досвід для вирішення проблемних питань, що стоять перед громадами.


Тож учасники зустрічі докладно розглянули засади стратегічного планування сталого місцевого розвитку, проблемні питання бюджету поточного року і перспективи наступног.

А також обговорили і підтримали резолюцію про неприпустимість прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» як такого, що міг би призвести до невиправданого втручання місцевих держадміністрацій у роботу місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.