Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 15:23:40

Високоорганізований ринок праці - запорука безпечної трудової діяльності

19.10.2017   09:42Агенцiя

На цьому наголосила заступник голови - керівник апарату ОДА Наталія Романова під час брифінгу на тему «Сучасні виклики та шляхи протидії торгівлі людьми».

Варто зауважити, що 18 жовтня 2007 року започатковано Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

Наразі діють «гарячі лінії», поширюються відео-ролики та буклети з роз’ясненнями про сумнівне працевлаштування, зокрема за кордоном.

Навколо вирішення цієї  проблеми об’єдналися і представники влади, і правоохоронці, і громадськість. Однак, на жаль, часто навіть постраждалі з якихось причин замовчують факт злочину. Без їх свідчень викрити схему і покарати винних майже не можливо.

У червні 2017 року Україна вийшла на вищий щабель у рейтингу країн, які борються з торгівлею людьми, що складається Державним департаментом США. Нашу державу переведено з Контрольного списку в Другу групу.

Явище торгівлі людьми особливо актуальне для прикордонних регіонів. До слова, Чернігівщина — друга (перше місце - Вінницька та Харківська) в національному рейтингу щодо кількості встановлених статусів особам, які постраждали від торгівлі людьми.

-  Таку статистику можна трактувати по-різному: так, ця проблема стоїть гостро, однак, ми активно допомагаємо постраждалим особам, - наголосила Наталія Романова.

Загалом, за повідомленням заступника директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації В’ячеслава Голуба, до зазначеного структурного підрозділу ОДА протягом цього року з питань надання допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми, звернулося 9 заявників. Всього в області протягом 2013­­—2017 років відповідний статус отримали 30 осіб.

Як зазначив підполковник поліції Андрій Рубан, останнім часом до сексуального рабства втрапляють до Китаю та Кіпру, раніше поширеною була трудова експлуатація в Російській Федерації.

Саме на гачок останніх втрапили діти Ніни Черненко та  Галини Василенко (справа так званих «кур’єрів-експедиторів»). Наразі жінки не лише намагаються вирішити проблему, з якою зіткнулася їх родина, а й, створивши громадську організацію, надають підтримку сім’ям інших постраждалих.

—  Щоразу знайти кінці у подібних ситуаціях все важче. Єдиний правильний шлях — якісне інформування про небезпеку та шляхи виходу з неї. Будь-яка експлуатації людини має стати нетерпимим явищем у суспільстві, — наголосила координатор проектів Чернігівського комітету захисту прав людини Наталія Піддубна.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 09:42

27 вересня у селищі Михайло-Коцюбинське відкрили поліцейську станцію.

У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:35

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну.

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові 09:28

У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України.

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький 09:24

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині 09:21

Шукаєте роботу з високим заробітком? У базі вакансій обласної служби зайнятості є й високооплачувані.