Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 05:53:12

Профорієнтація молоді - проблема нагальна і спільна

14.10.2017   08:32Агенцiя

12 жовтня в Чернігівській облдержадміністрації відбулося спільне засідання тристоронньої соціально-економічної ради та координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Серед питань порядку денного – ситуація на ринку праці Чернігівщини та професійна орієнтація молоді. Йшлося про те, як зберегти трудовий потенціал області, що робити, щоб випускники шкіл обирали не «модні» професії, а ті, які затребувані на ринку праці, як відродити втрачений престиж робітничих професій, брак яких гостро відчувається на Чернігівщині, та об’єднати зусилля органів державної влади, профспілок, служби зайнятості та освітян задля налагодження ефективної профорієнтації.

Захід пройшов під співголовуванням заступника голови — керівника апарату ОДА Наталії Романової та голови Федерації профспілкових організацій області Ігоря Москаленка. Участь у ньому взяли директор Чернігівського обласного центру Лідія Падалка та її заступник Максим Торжевський.

За словами директора Чернігівського ОЦЗ, наразі в області проблеми безробіття не існує, проте є інші – зокрема, збереження та розвиток трудового потенціалу. Щодо ринку праці, то на нього продовжують негативно впливати процеси, які призводять до зменшення кількості та зниження якості трудових ресурсів. Це – демографічна криза, трудова міграція, тіньова зайнятість та збереження дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили.

За оцінками Держстату упродовж січня-серпня кількість жителів Чернігівської області зменшилась на 8,5 тисяч осіб. Також поменшала чисельність безробітних у центрах зайнятості – на 6,7% у порівнянні з минулим роком. Завдяки незначному зростанню кількості вакансій знизилось навантаження на вільні робочі місця, яке у вересні становило 6 осіб.

«Це можна оцінювати як позитивний факт, якщо б зареєстровані безробітні мали затребувані роботодавцями професії, відповідний досвід і кваліфікацію та бажання приступити до праці, - зазначила Лідія Падалка. – Проте фахівці продовжують виїжджати на роботу за кордон та до міста Києва. Серед тих, хто залишається та реєструється у центрах зайнятості, кожен третій потребує додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. Це – випускники навчальних закладів без досвіду роботи, інваліди, громадяни передпенсійного віку та представники інших вразливих категорій».

На думку директора ОЦЗ, одним із ефективних шляхів вирішення кадрової проблеми роботодавців є проведення системної профорієнтаційної роботи. В області діє Програма професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей. Про її виконання Лідія Падалка і доповіла присутнім. Так, з початку 2017 року профорієнтаційними послугами було охоплено понад 19 тисяч учнів загальноосвітніх шкіл, профтехнічних та вищих навчальних закладів області. Центрами зайнятості проведено майже 500 профорієнтаційних заходів, а це - Дні відкритих дверей, акції «Випускник» та «Майбутнє дитини – майбутнє України», профінформаційні семінари, профуроки, відвідування професійно-технічних навчальних закладів, професіографічні екскурсії, профорієнтаційні заходи в дитячих бібліотеках, літніх таборах відпочинку та оздоровлення тощо.

«Проте, незважаючи на посилення співпраці соціальних партнерів у цій важливій справі, існують проблеми, які ускладнюють проведення ефективної профорієнтаційної роботи», - зазначила директор обласного центру зайнятості. Головна з них – це недооцінка з боку освітян важливості профорієнтації серед учнів старших класів. Вступна компанія цього року знову засвідчила, що найбільш популярними у абітурієнтів залишаються юридичні, економічні та менеджерські спеціальності, незважаючи на подальші проблеми із працевлаштуванням.

«На мою думку не тільки батьки, а й школа відіграє вагому роль у підтримці застарілих стереотипів щодо потреби ринку праці. Тому поки рейтинги шкіл будуть залежати від кількості випускників, що продовжили навчання у вишах, а вчителі будуть вважати профтехучилища варіантом «на крайній випадок», марно очікувати позитивних зрушень», - сказала Лідія Падалка.

Вона ознайомила присутніх з подальшими кроками служби зайнятості в напрямі профорієнтації, зокрема розробленим обласним центром зайнятості профорієнтаційним проектом для шкільної молоді «Обери професію – обери майбутнє», який передбачає комплекс заходів із заохочення учнів 9-10-х класів до працевлаштування в регіоні та обрання актуальної професії.
Про ситуацію в галузі освіти, зокрема реформу професійно-технічної освіти, а також реалізацію Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій говорив і начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький.

Слова Лідії Падалки про те, що нині ринок праці Чернігівщини потерпає від дефіциту робітничих кадрів, під час дискусії підтвердили роботодавці. Голова правління обласного об’єднання роботодавців Володимир Козир розповів про кадрову проблему на очолюваному ним підприємстві - ВАТ «Чернігівавтосервіс», де бракує водіїв і слюсарів, та про ситуацію в інших роботодавців.

За підсумками засідання сторони соціального партнерства прийняли відповідні рекомендації щодо удосконалення взаємодії служби зайнятості та закладів освіти в напрямі профорієнтації учнівської молоді.


Чернігівський обласний центр зайнятості

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги 22:58

Через підйом води у річках Дніпро та Десна спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення у низці населених пунктів Новгород-Сіверської, Коропської, Сосницької, Михайло-Коцюбинської, Менської та Ріпкинської територіальних громад.

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету 22:39

20 травня у Прилуцькій міській раді відбулася 18 позачергова сесія 8 скликання. До неї долучилися 25 із 34 депутатів.

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув 22:24

23 травня о 17:34 на лінію 101 надійшло повідомлення про вибух на полі біля с. Киїнка Чернігівського району. До місця виклику було направлено розрахунок групи піротехнічних робіт.

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102”

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102” 22:03

У зв'язку зі зверненням голови Чернігівської ОВА до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з проханням надати адреси, де у Чернігові сьогодні незаконно продають алкоголь, звертаємось до містян, яким відомі місця такої торгівлі.

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя 21:58

На цей час він проходить службу в лавах Національної гвардії України.