Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 10:04:08

"Як працює місцеве самоврядування в Польщі: консультації для України"

07.10.2017   08:19Агенцiя

Саме за такою темою 6 жовтня в Чернігові пройшов Форум працівників органів місцевого самоврядування Люблінського та Підкарпатського воєводств Республіки Польща і Чернігівської області.

У відкритті міжнародного заходу, що розпочав свою роботу у конференц-залі облради за сприяння Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації кадрів (директор – Володимир Бойко), від обласної влади взяли участь голова обласної ради Ігор Вдовенко та заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Виступаючи перед присутніми, керівник щиро привітав їх із початком форуму та подякував почесних гостей із Республіки Польща, які вже не вперше перебувають на Чернігівщині, аби зробити свій внесок у розвиток реформ в системі місцевого самоврядування і децентралізації влади на теренах області.

- Особливо приємно бачити у цій залі колег із Любліна, де мені нещодавно пощастило побувати і взяти участь у роботі надзвичайно цікавого і корисного Шостого Конгресу ініціатив Східної Європи, - наголосив голова обласної ради та одночасно відзначив, що у рамках згаданого потужного форуму цілий тематичний блок був присвячений саме питанням децентралізації.

Керівник також висловив вдячність польським колегам - Анні Ягелло, директору Підкарпатського осередку Фундації розвитку місцевої демократії (POST FRDL), Наталії Гмурковській, директору Люблінського осередку Фундації розвитку місцевої демократії (LOST FRDL), іншим гостям із сусідньої дежави, за те, що сьогоднішня важлива дискусія стосовно реформування місцевого самоврядування продовжується саме на Чернігівщині. Адже наша область нині впевнено крокує шляхом децентралізації і входить до трійки лідерів за темпами створення об'єднаних територіальних громад в Україні.

До речі, як було зазначено, сьогодні на теренах Придесення функціонує 19 ОТГ. А на 29 жовтня цього року призначені вибори ще у 14 громадах.

Завдяки децентралізації громади отримали повноваження та можливість планувати і реалізовувати різноманітні проекти та програми, що будуть перш за все задовольняти потреби саме жителів ОТГ за рахунок різноманітних джерел, в тому числі і окремої субвенції на розвиток інфраструктури об'єднаних громад.

А це збільшення доходів місцевих бюджетів ОТГ майже в 4,5 раз, що дає можливість використати додаткові фінанси на модернізацію ЦНАПів, реконструкцію, переобладнання чи перепрофілювання приміщень бюджетних установ, на будівництво та ремонти доріг комунальної власності, закупівлю транспортних засобів, інші інфраструктурні об'єкти. І це далеко не повний перелік всіх можливих проектів, на реалізацію яких передбачені кошти державної субвенції.

Голова обласної ради висловив сподівання на те, що сьогоднішній форум спонукатиме його учасників до глибокого осмислення позитивних напрацювань і проблемних питань, які виникали при запровадженні польських реформ, та сприятиме пошуку і виробленню власних шляхів поступального розвитку в умовах реформи місцевого самоврядування.

Ігор Вдовенко щиро подякував польським експертами із питань децентралізації, які погодились долучитись до обговорення надзвичайно важливих для розвитку нашої області питань, аби поділитись своїми корисними напрацюваннями та ідеями із представниками місцевого самоврядування Чернігівщини та побажав всім учасникам форуму плідної і конструктивної роботи.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

У листопаді платники Чернігівщини сплатили до бюджетів 1,4 мільярда гривень податків

У листопаді платники Чернігівщини сплатили до бюджетів 1,4 мільярда гривень податків 09:27

Протягом листопада 2021 року до бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини сплачено майже 1,4 млрд грн податків та зборів.

Національний університет «Чернігівська політехніка» продовжує активну співпрацю з AB InBev Efes Україна

Національний університет «Чернігівська політехніка» продовжує активну співпрацю з AB InBev Efes Україна 09:22

Директор Чернігівської броварні AB InBev Efes Україна Євген Ворожко увійшов до складу оновленої наглядової ради Національного університету «Чернігівська політехніка».

Негода лишила електропостачання 47 населених пунктів Чернігівщини — відновлювальні роботи тривають

Негода лишила електропостачання 47 населених пунктів Чернігівщини — відновлювальні роботи тривають 09:19

Значне погіршення погодних умов — дощ з мокрим снігом та значні пориви вітру – у ніч з 8 на 9 грудня призвели до пошкодження повітряних ліній електропостачання (ЛЕП) практично по всій Чернігівщині.

Станом на 9 грудня в Україні зафіксовано 12376 нових випадків COVID-19

Станом на 9 грудня в Україні зафіксовано 12376 нових випадків COVID-19 09:12

12 376 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 9 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1 078 дітей та 194 медпрацівники.

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми 09:00

8 грудня голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко провела зустріч у форматі "Кава з депутатом".