Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 січня, 13:38:37

Галасуємо

07.06.2012   08:11Агенцiя

Є в прилуцькій міській раді депутат, із уст якого на сесіях чути фактично єдине слово – заклик чи то пак пропозицію голосувати.

Щоправда, “проросійські” особливості його вимови перетворюють це слово в заклик до створення галасу або ж констатацію шумної поведінки. Дещо схоже на останній варіант мало місце на 31 сесії 31 травня, коли децибели шуму в сесійній залі вийшли за межі регламентованих рамок.

Історія про “самозахоплення” прилучанами сесійної зали та “втечу мера від громади” стала справжнім хітом місцевого телебачення та інтернет-відео з позначкою “Прилуки”. Якщо хтось не в курсі, пропонуємо короткий зміст перипетій. Жителі вулиці Шевченка-Гімназичної, чиї будинки, спокійні сни та підземний сусід – каналізаційний колектор потерпають від руху вантажівок, підготували відкритий лист депутатам міськради від Партії регіонів і подали прохання бути присутніми на сесії. Перед депутатами проблему озвучив голова цієї фракції Олексій Гавриш. Міський голова поставив під сумнів актуальність питання і згодом, коли люди увірвалися до зали, оголосив перерву й вийшов, подавши приклад депутатам, чимало з яких тут же повторили його маневр. Виступ активістки від громади Наталії Гуцол слухали переважно регіонали та опозиціонери. Останні пізніше залишили сесійну залу “в знак солідарності з народом”. Через деякий час мер повернувся у своє крісло, але спільної мови з людьми так і не досяг, перевівши їхнє обурення в площину амбіцій конкретної політсили.

Інцидент знайшов продовження в коментарях на телекамери. Міський голова в ефірі комунального ТБ вкотре наголосив на політичній заангажованості пікету. Його слова не позбавлені раціональної частки, адже пліч-о-пліч із мешканцями Шевченка-Гімназичної у сесійній залі стояли відомі широкому загалу прибічники ВО “Свобода”. Представники опозиції на іншому місцевому каналі заявили про антинародну позицію мера та проанонсували збори громади 8 червня, на яких планується створити ініціативну групу з підготовки референдуму щодо припинення повноважень очільника міста. Погодьтеся, в цей нелегкий передвиборчий час як ніколи важливо мати власний медійний рупор, із якого можна безперешкодно кричати про свою правоту й звинувачувати в гріхах опонентів.

Політичне протистояння відкинуло на задній план третю сторону “сесійного галасу” – людей, чия проблема від зіткнення більшості з меншістю не зникне. Подолати її здатен тільки консенсус, і в цьому плані гідна поваги розсудливість депутатів від Партії регіонів та їхнє прагнення врегулювати конфлікт шляхом господарницьких, а не політичних дій.

Чим усе це завершиться, навряд чи хтось передбачить напевне, але вже зараз деякі скептики сумніваються в реально позитивних для громади наслідках інциденту. Галасувати можуть усі, але не кожному дістається право на голосування…

Олександр Бойко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=2180

Останні новини Чернігівщини

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22

25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування 11:00

25 січня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА 10:39

Станом на 1 січня 2021 р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 167 автозаправних станцій (АЗС), включаючи 9 автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини 10:18

Протягом 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали 21 тисячу перших документів малюків, з них близько 7 тисяч – безпосередньо у пологових будинках.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:00

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.