Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 серпня, 05:16:15

Українські та словацькі експерти обговорювали як ефективно використовувати енергоресурси та альтернативні джерела енергії

21.09.2017   09:18Агенцiя

В обласній раді відбулася Міжнародна конференція «Сприяючи енергоефективності в Україні: кращий досвід із Словаччини» в рамках проекту «Розбудова спроможностей для реформування енергетичного сектору в Україні».

Ініціаторами проведення заходу стали Дослідницький центр Словацької асоціації зовнішньої політики, Словацька асоціація зовнішньої політики (Братислава), Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» (Київ), Асоціація енергоефективних міст України за фінансової підтримки USAID.

Масштабний форум зібрав для обговорення надзвичайно важливих і актуальних питань енергозбереження керівників районних та міських рад, об’єднаних територіальних громад Чернігівщини, а також фахівців із енергоефективності структурних підрозділів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

У складі делегації Словацької Республіки на Чернігівщину завітали радник посла Словацької Республіки в Україні з економічних питань Роман Жатко, директор Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики Александр Дулеба, представники державних установ, приватних організацій та підприємств Словаччини, які займаються інноваційною діяльністю та реформуванням у сфері енергоефективності.

Насамперед сіверських спеціалістів навчатимуть писати відповідні проекти для отримання коштів на необхідні заходи.

Варто зауважити, що Чернігівщина вже має позитивний досвід реалізації таких ініціатив. Мова йде про заміну вуличного освітлення в Мені.

Також реалізовується обласна Програма стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Чернігівської області на 2016-2017 роки. Вона передбачає здійснення комплексу заходів із термомодернізації будівель та альтернативного енергозабезпечення. Загальний обсяг фінансування — два мільйони гривень.

Загалом у рамках міжнародної конференції закордонні та українські експерти ознайомили своїх українських колег із власним досвідом реалізації найбільш успішних ініціатив із підвищення ефективності використання енергоресурсів та відновлюваних джерел енергії, презентували конкретні приклади проектів щодо централізованого теплопостачання та утеплення адміністративних будівель, реалізованих словацькими муніципалітетами, розповіли про можливості і джерела їх фінансування як у Словаччині, так і в Україні.

Останні новини Чернігівщини

25 серпня - Свято Жнив

25 серпня - Свято Жнив 09:51

Свято, про яке відомо ще зі Старого Заповіту: "... земля, що п’є дощ, який падає часто на неї, і родить рослини, добрі для тих, хто їх і вирощує, вона благословення від Бога приймає ..." (Евр.6:7). "... І свято жнив первоплоду праці твоєї, що сієш на полі. І свято збирання при закінченні року, коли ти збираєш з поля працю свою..." (Ісх.23:16).

24 серпня - День незалежності України

24 серпня - День незалежності України 09:05

Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті.