Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 11:44:02

Колегія Держпраці: про підсумки роботи та запровадження в ОТГ державних інспекторів праці

19.08.2017   13:31Агенцiя

У Чернігові 17 серпня з робочим візитом перебував голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

Спершу очільник служби взяв участь у засіданні Колегії Управління Держпраці в області, на якому підбили підсумки роботи управління за І півріччя, а також предметно говорили про здійснення виконавчими органами місцевих рад та ОТГ державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

До роботи Колегії долучився перший заступник голови Чернігівської ОДА Леонід Сахневич. Він зазначив, що служба Держпраці одна з перших почала реформуватися, і вже зараз є певні результати:

— Держпраці взяли на себе дуже багато повноважень. І хоч рік тому було достатньо критики з мого боку, сьогодні вже є позитив і з питань легалізації праці в області, і виплаті мінімальної заробітної плати, і стосовно зменшення рівня заборгованості по зарплаті.

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко доповів про роботу очолюваної ним служби за півроку.

Наразі актуальне питання — запровадження в об’єднаних територіальних громадах державних інспекторів праці. Тож цій темі присвятили окрему робочу нараду за участі керівників ОТГ області, яка пройшла у форматі діалогу.

Голова Держапраці акцентував на трьох основних болючих питаннях у сфері трудових відносин: існуючих боргах по зарплаті, недотриманні виплат мінімальної заробітної плати, а також важливості легалізації трудових відносин. Саме державні інспектори на місцях, на переконання Романа Чернеги, у тому числі, мають сприяти вирішенню цих питань. Він зауважив, що на сьогодні дійсно є брак фахівців у сфері праці. Тож Держпраці готова безоплатно навчати фахівців та консультувати їх.

Леонід Сахневич зазначив, що під час становлення ОТГ виникає багато проблемних питань, разом з повноваженнями з’являється велика зона відповідальності. Він запевнив, що всі структурні підрозділи ОДА готові сприяти ОТГ у вирішенні нагальних проблем.

Зі свого боку, окреслили ряд питань представники ОТГ, зокрема, стосовно можливого спрямування коштів від штрафів до місцевих бюджетів. Наразі ці кошти надходять до держбюджету, при тому, що приблизна оплата діяльності одного держінспектора обходитиметься на рік в 100 тисяч гривень, що досить накладно для бюджетів громад. Звучали й пропозиції від ОТГ розглянути  питання про фінансування інспекторів за рахунок субвенції з держбюджету, хоча б на час перехідного періоду. Роман Чернега пообіцяв разом з колегами з Джержпраці опрацювати ці питання та ініціювати їх вирішення перед Кабміном.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські провели благодійний турнір з міні-футболу на підтримку Збройних Сил України 11:37

Вихідними в місті Мена відбувся турнір з міні-футболу серед поліцейських. У змаганнях брали участь 4 команди поліцейських Корюківського району.

На Чернігівщині газівники модернізують критичну інфраструктуру

На Чернігівщині газівники модернізують критичну інфраструктуру 11:29

У місті Сновськ фахівці АТ «Чернігівгаз» демонтували газовий колодязь, проклали новий газопровід та повністю замінили лінію редукування газорегулювального пункту (ГРП).

Село на Чернігівщині обстріляли зі ствольної артилерії

Село на Чернігівщині обстріляли зі ствольної артилерії 09:57

27 червня 2022 року, з 19.20 до 19.35 у районі населеного пункту Гірськ Чернігівської області зафіксовано 15 вибухів (виходів) та 15 вибухів (приходів).

Життя блокадного Чернігова 一 Суспільне Чернігів покаже виставу «Тиловий Що?Денник»

Життя блокадного Чернігова 一 Суспільне Чернігів покаже виставу «Тиловий Що?Денник» 09:51

28 червня о 23:00 в ефірі Суспільне Чернігів та всіх регіональних телеканалах Суспільного вийде телеверсія вистави «Тиловий Що?Денник» Чернігівського обласного молодіжного театру.