Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 19:59:31

Виконком міськради затвердив нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

14.07.2017   12:09

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради встановив економічно обґрунтовані побудинкові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Як пояснили в управлінні економічного розвитку міста, причиною перегляду діючих тарифів є їх невідповідність фактичним витратам, а саме:
-   Зростання вартості електроенергії на 70 % з 0,99 грн/кВт*год з ПДВ до 1,68 грн/кВт*год
Зокрема, на прикладі КП «Деснянське» щомісячні витрати виросли з 190 тис.грн до 333 тис.грн (+143 тис.грн)
-   Фонд оплати праці в діючих тарифах визначений, виходячи із мінімальної заробітної плати 1450 грн, на сьогодні - 3200 грн, темп росту – у 2,2 рази.
З січня 2017 зміна мінімальних гарантій в оплаті та нормуванні праці у сфері ЖГК (укладена нова Галузева угода на 2017-2018 роки).
На прикладі КП «Деснянське» щомісячно трудові витрати (ЗП+ЄСВ) виросли на 358 тис.грн (+33%) з 1,09 млн грн до 1,45 млн грн.
-   Вартість паливно-мастильних, будівельних матеріалів, спецодягу, інвентарю зросла на 25-30% (до прикладу ПММ з 16,42 грн/л до 20,5 грн/л-середньозважене для А-92, ДП, газ).
З огляду на це, місячні витрати житлово-експлуатаційного підприємства зросли на 220 тис.грн: з 719 тис.грн до 939 тис.грн.
- Новий порядок нормативної грошової оцінки земель, відповідно до якого збільшилася сума земельного податку. Щомісячні витрати підприємства зросли з 80 тис. грн до 160 тис. грн  (+80,0 тис. грн)
-   Зростання вартості вивезення твердих побутових відходів з 25,55 грн/м3 до 33,71 грн/м3 (+32%). 
У результаті в середньому кожне житлово-експлуатаційне підприємство щомісячно недоотримує понад 800 тис.грн.
За 5 місяців отримано збитки у розмірі: КП «Деснянське» - 1470,0 тис.грн, КП «Новозаводське» - 1820,0 тис.грн, ЖЕК – 10 – 854,0 тис.грн, ЖЕК – 13 – 1870,0 тис.грн.
Підприємства вимушені перейти на скорочений 7–годинний робочий день, через що робітники втрачають 13% заробітку (у середньому працівник недоотримує 530 грн), що негативно позначається на добробуті понад 1000 працівників, зайнятих у сфері обслуговування житла (з них 840 працівників ЖЕО).
-   Відсутність обігових коштів на виконання робіт з поточного ремонту будинків.
-   Зростання розміру кредиторської заборгованості.

До прикладу, розмір простроченої кредиторської заборгованості:  по КП «Деснянське» -  у 2016 році - 250 тис. грн,  на 01.06.2017 – 1400 тис.грн.

За розрахунками комунальних ЖЕКів розмір середнього тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на сьогодні становить 3,57 грн/м2 (+ 39%).

Таким чином, при рості середньої заробітної плати у Чернігівській області порівняно з минулим роком, коли переглядався минулий тариф на 40 % грн +1579 грн (травень 2016 року – 3 860 грн, травень 2017 року – 5 439 грн) середній приріст на оплату квартплати складе 49 грн з одного домогосподарства (зі 126 грн/міс до 175 грн/міс). 
   
За результатами моніторингу по інших містах України, де тарифи переглядалися протягом 2016-2017 років, розмір тарифу на рівні 3,57 грн/м2 у Чернігові є одним з найнижчих.

На засіданні виконкому Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко повідомив, що впродовж 2-х місяців працювали різні робочі групи, які вивчали питання щодо підвищення тарифів. Завдяки прискіпливій роботі управління економічного розвитку міста та аналізу всіх складових собівартості, певних резервів та ін. вдалося знизити тариф із 3,70 грн/кв.м, як пропонувалося спочатку, до 3,57 грн/кв.м.

Звертаючись до всіх чернігівців, міський голова сказав, що нам всім варто бути абсолютно відповідальними за ці рішення і приймати їх з розумінням та не займатися популізмом. Адже сьогодні ми не зможемо надавати дійсно якісні послуги, починаючи з вивозу сміття та закінчуючи внутрішньобудинковими роботами, маючи забезпеченість технікою та інструментами на рівні 1985 року.

Владислав Атрошенко:
- У нас немає іншого шляху, щоб забезпечити завтрашній день нашого міста. Якщо ми будемо йти далі по збиткових тарифах, завтрашнього дня у міста не буде.

Наприклад, як у місті перекладати мережі, які вже протрухли, і сьогодні бригади ледь встигають переїжджати з місця на місце, латати ці дірки.

До того ж ми маємо іншу стартову ситуацію, ніж інші українські міста: ми не маємо металургійного або машинобудівного комплексу, портової інфраструктури, - сказав міський голова.

Втім, під час обговорення було зазначено, що згідно з аналізом по інших містах України, у Чернігові надається чи не найбільша кількість послуг при приблизно тій самій вартості тарифів.

Крім того, заступник міського голови Олександр Ломако зауважив, що соціально незахищені жителі міста отримуватимуть державні субсидії на сплату комунальних послуг, а на сьогодні це майже 70 % населення міста, яким надається субсидія. Якщо ж не підвищувати тарифи, то втрачатиме міський бюджет, продовжуючи дотувати комунальні підприємства, або знизиться якість надання послуг населенню.

Виконком більшістю голосів підтримав ці проекти рішення, адже встановлення нових тарифів дасть змогу комунальним підприємствам забезпечити своєчасне та якісне надання житлових послуг без залучення бюджетних коштів і поліпшити свій фінансовий стан.

Перелік та періодичність виконання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що відшкодовується встановленими тарифами, затверджується виконавчим комітетом міської ради.

Рішення набувають чинності з 1 серпня 2017 року.


Прес-служба Чернігівської міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини