Розвиток Чернігівської області з залученням коштів Європейського Союзу
4 червня, відбулася робоча зустріч голови Чернігівської обласної державної адміністрації Валерія Куліча з представниками ПРООН проекту ЄС «ClimaEast: Збереження та стале використання торфовищ».
У ході зустрічі за участі також і першого заступника голови ОДА Леоніда Сахневича та представників Департаменту екології і природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації директор департаменту Катерина Тканко доповіла про хід і результати роботи в сфері охорони навколишнього природного середовища, які були здійснені під час реалізації проекту ЄС «ClimaEast: Збереження та стале використання торфовищ», що діє на території області з липня 2013 року.
Зокрема, за підтримки проекту було створено регіональний ландшафтний парк «Ніжинський», відновлено меліоративну систему «Смолянка», сінокоси та пасовища на території Ніжинського району, зорганізовано кооперативи молочного виробництва та виробництва пелетів, здійснено облаштування географічних майданчиків та екологічних класів у школах Ніжинського району.
Крім того, Департаментом спільно з проектом було розроблено та здійснено друк довідникового видання «Природно-заповідний фонд Чернігівської області», проводяться роботи з підготовки до видання другої книги серії.
«Враховуючи актуальність даного проекту, його важливе значення для вирішення екологічних проблем, відновлення окремих ділянок занедбаних деградованих торфовищ та соціально-економічне значення для місцевого населення, хотілося б продовжити його роботу і в інших районах області», – зазначив Валерій Куліч.
Також голова облдержадміністрації запропонував розробити пілотні проекти для великих і малих об’єднаних територіальних громад із метою їх подальшого впровадження по всій території області.
Представники проекту ЄС перебуватимуть на території області ще протягом трьох днів, упродовж яких планують відвідати Ніжинський район і оглянути профінансовані об’єкти й зустрітися з головами сільських та селищних рад, на території яких упроваджувався проект ПРООН.
За повідомленням Департаменту екології і природних ресурсів
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.