Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 20:40:15

Коли почне працювати інспектор праці в ОТГ?

01.07.2017   10:16Агенцiя

Цьогоріч у кожній об’єднаній територіальній громаді у штатному розписі повинна з’явитися посада інспектора праці. Він перевірятиме систему оплати праці, додержання її мінімальних гарантій, належне оформлення трудових відносин тощо. Тобто наразі запроваджується механізм легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці через делегування органам місцевого самоврядування повноважень здійснення контролю у цій галузі. До 1 серпня цього року в області вже повинна визначитися чисельність інспекторів праці. Проте, скільки їх повинно бути в кожній окремій громаді та у складі якого відділу — юридично не визначено.

Думку з цього приводу мали змогу висловити голови об’єднаних територіальних громад 30 червня на нараді під головуванням заступника голови — керівника апарату ОДА Наталії Романової.

— Розумію, перед вами дуже багато завдань. Ви намагаєтеся зробити власні структури і компактними, і ефективними. Адже кожна штатна одиниця — це додаткові фінансові витрати, які повинні бути ще й виправданими, — звернулася Наталія Романова до голів ОТГ та запропонувала спочатку проаналізувати кількість господарських суб’єктів, які підлягатимуть перевіркам. Після цього можна буде говорити і про кількість необхідних інспекторів праці.

До речі, перевірки Управління Держпраці в області не відміняються, вони будуть проводитися паралельно. Перевірятимуться і самі виконавчі органи рад щодо здійснення ними інспекційної діяльності по додержанню законодавства про працю.

Під час наради також обговорили питання екологічного контролю, який передбачає перевірки за трьома напрямками: сфера поводження з відходами, водні ресурси та порядок видалення зелених насаджень населених пунктів.

Йшла мова і про полігони для захоронення сміття, відповідальність за упорядкування яких покладено на об’єднані територіальні громади.

Не оминула увагою заступник голови основні проблемні питання в гуманітарній та соціальній сферах. Вона вкотре наголосила, що під контроль необхідно взяти сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, аби не допускати жорстокого поводження з дітьми. Для цього потрібні відповідальні соціальні працівники: не менше одного на територіальну громаду.

Ще одне актуальне питання — якісний відпочинок та оздоровлення дітей. До речі, в області заплановано використати для цього близько 55 мільйонів гривень бюджетних та залучених коштів. Вже розпочали роботу 19 закладів оздоровлення, 462 табори з денним перебуванням та два наметові містечка.

Читати також: Літній відпочинок з максимальною користю. В ОДА планують оздоровчу кампанію

Принагідно учасники заходу обговорили з Наталією Романовою проблемні питання в конкретних ОТГ.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.