Матерів-героїнь на Чернігівщині стало більше
Дванадцять жінок Чернігівщини отримали сьогодні почесне звання «Мати-героїня». Посвідчення та нагрудні знаки їм урочисто вручили перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич та голова обласної ради Ігор Вдовенко.
![](/uploads/18056-m.jpg)
Звертаючись із вітальним словом до матерів-героїнь, Леонід Сахневич побажав їм довгих років життя, здоров’я і наснаги, люблячих дітей та онуків, сміху і радості у домівках, любові та добробуту, а також зауважив:
– Цінністю та надзвичайною гордістю України є багатодітні родини. Це сім’ї, де дітям змалечку прищеплюють людяність, любов до праці, вміння берегти та підтримувати найкращі українські сімейні традиції. Сьогоднішні нагороди є високою оцінкою з боку держави нелегкої материнської праці. Наш обов’язок забезпечити, щоб кожна жінка, яка народила та гідно виховала 5 і більше дітей, була удостоєна почесного звання «Мати-героїня».
У свою чергу, учасниці зустрічі подякували керівництву області за турботу про них, а одна з нагороджених – Тамара Цибульська – зазначила, що наразі дуже важливо змінити негативний імідж багатодітної сім'ї. Адже для багатьох багатодітність асоціюється, на жаль, з малозабезпеченістю та неблагополучністю.
Згідно з Указом Президента України, за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання п’яти і більше дітей почесне звання «Мати-героїня» вручили:
Надії Іванівні Головач – матері семи дітей, село Козилівка Корюківського району;
Марії Іванівні Городиській – матері п’яти дітей, село Стольне Менського району;
Юлії Петрівні Дорошко – матері шести дітей, селище міського типу Холми Корюківського району;
Наталії Миколаївні Красновид – матері п’яти дітей, село Синдаревське Ніжинського району;
Валентині Михайлівні Куценко – матері п’яти дітей, місто Чернігів;
Вірі Іванівні Напиловій – матері семи дітей, село Козилівка Корюківського району;
Галині Миколаївні Нодь – матері п’яти дітей, місто Корюківка;
Вірі Олександрівні Пестун – матері шести дітей, селище міського типу Понорниця Коропського району;
Лідії Іванівні Самойленко – матері п’яти дітей, село Журавка Варвинського району;
Євдокії Микитівні Троян – матері п’яти дітей, селище міського типу Добрянка Ріпкинського району;
Світлані Миколаївні Фриган – матері восьми дітей, місто Ічня;
Тамарі Михайлівні Цибульській – матері п’яти дітей, місто Чернігів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.