Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 15:38:14

Відбувся брифінг щодо імплементації антикорупційної реформи

14.06.2017   16:07Агенцiя

Громадська організація «Чернігівський Центр Прав Людини» провела брифінг для представників засобів масової інформації щодо імплементації антикорупційної реформи на Чернігівщині.

Команда проекту Олександр Підгорний, Сергій Нестеренко та Римма Олексенко розповіли про виявлені факти корупційних діянь чиновників та представників правоохоронних органів на Чернігівщині.

Як зазначив Олександр Підгорний: «З початку 2014 року за тиском громадськості і міжнародних організацій Україна взяла курс на боротьбу з корупцією. З цією метою в системі правоохоронних органів були створені кілька нових органів: Національне антикорупційне бюро (НАБУ), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне агентство запобігання корупції (НАЗК). Не залишається осторонь і прокуратура, яка виконує ключову роль в системі правоохоронних органів держави, але продовжує залишатися корумпованою і важко піддається будь-яким спробам реформування. І першу справу про зловживання посадовими особами прокуратури Чернігівської області вже передано до НАБУ. Проводячи журналістське розслідування з’ясувалось, що внаслідок відсутності розрахунків за збудовані об’єкти для прокуратури Чернігівської області (зокрема фізкультурно-оздоровчий комплекс, ПАТ «Домобудівник» було доведено до банкрутства, оскільки останнє не змогло розрахуватися з кредиторами, так як були витрачені значні кошти на будівництво в якості хабара для прокуратури Чернігівської області.  Ми вбачаємо, що в діях прокурора Чернігівської області містяться ознаки злочину, передбаченого ст. 364 КК України, який зловживаючи своїм службовим положенням, приховує злочини вчинені його попередниками, приховує будь-яку інформацію по даному об’єкту, ігноруючи рішення судів з цього приводу. Фактично використання даного об’єкту та махінації по введенню даного об’єкту в експлуатацію є легалізацією доходів, отриманих незаконним шляхом (ст. 209 КК України). Співучасниками даного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 209 КК України є бувші прокурори та діючі працівники прокуратури Чернігівської обл. Особливо хочеться виділити слідчого в ОВС прокуратури Чернігівської області Марченко О.В. та начальника відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів прокуратури області – Герасименко Т. М., які активно протидіяли наданню інформації.

Сергій Нестеренко також приділив увагу роботі прокуратури.
«Реформа не зачепила прокуратуру жодним чином. Занурені у злочинні діяння прокурори і слідчі лише міняються місцями і отримують посадові підвищення. Відповідно до чинного законодавства, саме прокурори мають складати обвинувальний акт за корупційні злочини та направляти до суду. Порушуються кримінальні впровадження, затримуються хабарники на «гарячому» - і що далі?  Прокуратура не міняється і зловживання службовим становищем працівників прокуратури всіх рівнів просто колосальне. Той працівник прокуратури який ігнорував закон, фабрикував справи - проходять далі по службовій вертикалі. Складається враження, що чим гірше ти працюєш, тим більші в тебе шанси на підвищення. Такі «одіозні працівники прокуратури: прокурори Кожедуб – начальник слідчого відділу, Марченко - слідчий, Розенко – прокурор.  Всі ці «правоохоронці» доклали багато зусиль для  фабрикування кримінальних справ. Сьогодні  Кожедуб отримав «підвищення» і наразі розслідує «Майданівські справи» в Генеральній прокуратурі м. Києва. Я, як адвокат, хочу зазначити, що боротися з корупцією неможливо без участі прокуратури, але прокуратура не бажає боротися з корупцією - вона її очолює. Прокуратура покриває не тільки корупцію, але і кримінал і кримінальних осіб, які вчиняють злочини  проти людей»,  переконаний Сергій Нестеренко.

Римма Олексенко торкнулася випадків можливих корупційних діянь та зловживань при фінансуванні інфраструктурних проектів. «Позитивним моментом є те, що всі бажаючі можуть контролювати процеси подачі, проходження і стан реалізації проектів. За допомогою  Інтернет – ресурсу, он-лайн платформі Державного Фонду Регіонального Розвитку (ДФРР), є можливість  оперативно відслідковувати якість поданих проектів та використання коштів.

Представникам ЗМІ було продемонстровано можливості он-лайн платформи і наведено приклади проектів, які були профінансовані. Частина проектів виявлялась чистою заявкою, де не були вказані суми проекту, ні обґрунтування використаних коштів, ні виконавців робіт.  При цьому, форми і вимоги для написання проектів доволі чіткі, але хтось, користуючись владними повноваженнями,  обходить ці правила.  Неможливо відслідкувати особи експертів, які пропускають подібні проекти на затвердження і фінансування. Цього року ОТГ (об’єднані територіальні громади) Чернігівщини отримають 84,8 мільйона гривень на реалізацію найбільш важливих для життя громад проектів. Ця субвенція з державного бюджету розподілятиметься між ОТГ відповідно до їх території та кількості населення.
Використати кошти громади можуть на модернізацію адміністративних приміщень, запровадження сучасних технологій управління, закупівлю транспорту, запровадження різних інфраструктурних проектів тощо».

Учасники  брифінгу запевнили, що кожного місяця  виходитимуть до преси з озвученням фактів корупційних діянь можновладців і запросили до співпраці журналістів, які цікавляться журналістськими розслідуваннями.

Проект «Сприяння імплементації антикорупційної реформи в Чернігівському регіоні» здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Олександр Підгорний

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини