Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 липня, 07:24:29

Відбулося засідання постійної комісії облради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО

14.06.2017   08:10Агенцiя

Визнання воїнів-добровольців учасниками бойових дій, надання їм пільг та інші проблемні питання медичних установ Чернігівщини обговорили депутати профільної постійної комісії обласної ради.

Депутати профільної комісії обласної ради розглянули звернення голови обласної регіональної парторганізації Політичної партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» Оксани Голубової щодо визнання воїнів-добровольців учасниками бойових дій та надання їм соціальних гарантії, наближених до переліку пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У зверненні та виступах представників громадських організацій та добровольчих формувань акцентувалася увага на випадках, коли громадяни, що брали участь в АТО у складі підрозділів територіальної оборони, добровольчих військових формувань, не можуть набути прав учасників бойових дій. Адже на законодавчому рівні надання такого статусу не передбачено для представників військових утворень, що не увійшли до Збройних Сил України, Національної поліції, Національної гвардії тощо. Разом з тим, Деснянський та Новозаводським районними судами міста Чернігова своїм рішенням встановив факти безпосередньої участі Олександра Бабіча, Олександра Лапи, Сергія Проценка, Олександра Буги та Євгена Руденка у бойових діях, пов'язаних з захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції.

В обговоренні цього питання взяли участь заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Тимощенко, директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев, заступник військового комісара Чернігівського обласного військового комісаріату Вадим Лільчицький, представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в Чернігівській області Альберт Черешко.

Микола Дейкун повідомив присутнім, що обласна рада торік на п'ятій сесії зверталася до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо спрощення механізму надання статусу учасника бойових дій бійцям добровольчих формувань.

В своєму Зверненні депутати обласної ради просили урівняти в правах, пільгах і шанобливому відношенні держави до всіх учасників антитерористичної операції на сході країни, незалежно від складу підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ як Збройних Сил України, так і різного виду добровольчих формувань, шо підтверджено захисниками документально.

Але дане питання залишається не вирішеним на державному рівні. Для його врегулювання постійна комісія рекомендувала створити робочу групу щодо формування обласної комісії із визнання добровольців учасниками бойових дій та визначення критеріїв надання їм пільг з обласного бюджету.

До складу робочої групи на чолі із заступником голови обласної ради Арсеном Дідуром увійдуть депутати обласної ради, керівники відповідних департаментів облдержадміністрації, представники добровольчих військових формувань та громадських організацій.

Далі комісією розглянуто депутатське звернення народного депутата України Віталія Купрія щодо ситуації в психо-туберкульозному відділенні КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня».

Про специфіку роботи медичного закладу, якому в цьому році виповнюється 215 років, розповів головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Володимир Ященко. За словами виступаючого, робота закладу будується при фінансуванні лише 30 відсотків потреб. Але й за таких умов медична установа дотримується протоколів лікування та входить в п'ятірку кращих лікарень України. При проведенні оптимізації жоден працівник не залишиться без роботи В обговоренні цього питання взяли участь голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, голова Громадської ради при облдержадміністрації Ігор Москаленко, заступник голови Громадської ради при облдержадміністрації Тамара Петрова, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петро Гармаш, депутати Новозаводської районної у м. Чернігові ради.

Також депутати профільної комісії вивчили стан забезпечення автотранспортом обласних закладів охорони здоров'я. Зазначалося, що в обласних медичних закладах налічується 250 автомашин, що становить 85 відсотків від нормативної потреби. Автомобільний парк служби екстреної медичної допомоги складає 122 автомобілі. На сьогоднішній день потребують капітального ремонту 22 автомобілі, підлягають списанню 55 одиниць. Згідно з розрахунками, що були надані до Міністерства охорони здоров'я України, для обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф необхідно закупити 60 автомобілів швидкої медичної допомоги типу В та 4 автомобілі типу С (реанімобіль).

Розглянувши стан забезпечення комунального медичного закладу «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Чернігівської обласної ради комп'ютерами та оргтехнікою, рекомендовано при внесенні змін до обласного бюджету виділити додаткові кошти для вище зазначених потреб.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 16:12

11 липня близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на трасі М-02 « Кіпті-Глухів-Бачівськ» поблизу Батурина сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинула людина.

Підлітки зі Сновщини взяли участь у менторській програмі "Покоління Перемоги" 15:39

Досягати спільних цілей навчилися десятикласники та десятикласниці Сновської громади під час участі в менторській програмі «Покоління перемоги» від GoGlobal. Крім цього, надолужили прогалини зі шкільних предметів, удосконалили свої комунікаційні навички та підтягнули фінансову грамотність.

Майже мільярд гривень компенсацій: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення» 15:15

Програма «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, реалізується в області більше року. За цей час на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень.

Чотири ліцеї та 23 гімназії. У Чернігові перепрофілювали заклади загальної середньої освіти 14:33

Тобто, змінили тип шкіл та затвердили їхні статути у новій редакції. Відповідне рішення затверджене на 41-й (позачерговій) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання 10 липня.

Чернігівські поліцейські розкрили крадіжку грошей з втраченої банківської картки 13:48

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка привласнила знайдену банківську картку, а потім викрала з неї 180 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини