Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 березня, 10:57:31

Чернігівщина рік “Під контролем”: що далі?

30.05.2017   15:01Агенцiя

В Чернігівській області збільшується кількість активістів руху “Під контролем”, та розширюється сфера пошуку фактів корупції на працівників суду та прокуратури.

Про це розповіли, 30  травняв прес-клубі Просвіта,під час спільного прес-брифінгу прокуратури Чернігівської області та Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».

З вересня 2016 року коаліція Всеукраїнська коаліція “Під контролем” почала активно співпрацювати з Генеральною Прокуратурою України. В результаті за минулий рік до прокуратури було передано 319 фактів про порушення закону з 20 областей України. З них судами винесено 5 вироків, 39 особам повідомлено про підозру, до суду скеровано 20 обвинувальних актів і заявлено 13 позовів в інтересах держави. Станом на 19 травня до прокуратури передано 84 нових фактів правопорушень з яких 12 стосуються Чернігівської області.

“Після децентралізації у органів місцевого самоврядування з’явились суттєві кошти, нові ресурси та збільшились повноваження. І як ми бачимо багато хто намагається цим користуватись на свою користь.”- сказав Павло Пущенко активіст руху “Під контролем”. Загалом Рухом було виявлено порушень на суму у понад чверть мільярда гривень, які були вчинені представниками влади і місцевими депутатами в усіх регіонах України.

“Співпрацюючи з рухом “Під контролем” ми показуємо що готові до співпраці і з іншими конструктивними громадськими організаціями та активістами”-зауважив Валерій Миколайович Карась,начальник відділу  організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Чернігівської обласної прокуратури.Поточного року до судів вже направлено 64 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень пов’язаних з корупцією. 19 складено відносно керівників міського та районного рівня. За інформацією руху було складено 6 протоколів та до ЄРДР внесено відомості про вчинення 3 злочинів з ознаками корупції.

“Наразі закінчилась третя хвиля подання електронних декларацій, тому найцікавіше тільки починається. Да законодавство в сфері перевірок електронних декларацій не досконале і ще повністю не працює, але ми допоможемо НАЗК в перевірці декларацій.”- сказав Сергій Старченко активіст руху “Під контролем”.

Члени руху почали співпрацювати з ГПУ у напрямку виявлення фактів зловживань, корупції, серед суддів та працівників прокуратури.
Довідка:

Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» стартував 12 травня 2016 року як об’єднання регіональних громадських організацій, які послідовно протягом останніх років боряться із корупцією у своїх регіонах. Наразі у коаліцію входять близько 80 громадських організацій з усіх регіонів України.

Головне завдання Всеукраїнського руху «Під контролем» - систематизація та виявлення ознак корупції в діяльності місцевих суддів, співробітників прокуратури, депутатів, мерів міст та посадових осіб державних органів влади.

Останні новини Чернігівщини

20 березня: Цей день в Україні та в світі

20 березня: Цей день в Україні та в світі 10:52

ДЕНЬ 390 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 390 RUSSIAN AGRESSION

19 березня: Цей день в Україні та в світі

19 березня: Цей день в Україні та в світі 10:48

ДЕНЬ 389 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 389 RUSSIAN AGRESSION

18 березня: Цей день в Україні та в світі

18 березня: Цей день в Україні та в світі 10:44

ДЕНЬ 388 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 388 RUSSIAN AGRESSION

У Чернігові ще 23 членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України виплатять одноразову матеріальну допомогу

У Чернігові ще 23 членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України виплатять одноразову матеріальну допомогу 12:53

У Чернігові ще 23 особам буде надана одноразова матеріальна допомога, як членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума такої виплати становить понад 1,217 млн грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини