Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 січня, 20:14:44

Чернігів починає готуватися до виборів?

26.05.2017   16:37

Боротьба навколо посади секретаря чернігівської міської ради доцільна лише у двох випадках: блокування ефективної діяльності міськради та в очікуванні мерської виборчої кампанії.

Що хмари почали збиратися над головою Віктора Бистрова, секретаря чернігівської міської ради, обраного 11 грудня 2015 року за квотою найбільшої у міськраді фракції політичної партії "НАШ КРАЙ", стало зрозуміло вже декілька місяців тому.

Після місцевих виборів у міській раді склалася унікальна ситуація: міський голова фактично не мав більшості серед депутатів. В результаті секретарем було обрано Віктора Бистрова, представника політичної сили, яка на виборах була основним опонентом Владислава Атрошенка.

Тоді, у грудні 2015 року кандидатуру Віктора Едуардовича підтримали 23 депутатів, троє були «проти». У голосуванні не брали участі п’ятеро депутатів з фракції "Самопоміч", дев’ятеро від БПП "Солідарність" та міський голова. На тій сесії були відсутніми Олександр Соколов та Микола Миргородський.

Останнє місце роботи Віктора Бистрова до обрання – заступник Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади – начальник фінансового управління. Взагалі в стінах міської ради  він працює з 2006 року.

Грудневе голосування за кандидатуру секретаря міської ради показало, що збудувати системну опозицію, яка конструктивно критикувала новообраного міського голову та пропонувала власні шляхи розбудови міста (в рамках передвиборчих програм) "НАШ КРАЙ" не спромігся. Вони вирішили фактично увійти до нової коаліції, хоча всім було зрозуміло, що навряд чи Oлександр Сoколов буде співпрацювати з Владиславом Атрошенко.

Така ситуація не могла тривати довго. Бо з одного боку, коли будуть вибори, то перебування у провладній більшості буде складно пояснити виборцям "НАШОГО КРАЮ" та прихильникам екс-міського голови Oлександра Сoколова.

А з іншого боку посада секретаря Чернігівської міської ради 7 скликання була б дуже важлива для керівництва партії Наш край, якщо згадати частину шосту статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні": "У разі дострокового припинення повноважень міського голови здійснює повноваження міського голови, зокрема:
- проводить засідання виконавчого комітету міської ради;
- підписує рішення виконавчого комітету;
- представляє міську раду та виконавчий комітет у стосунках з органами державної влади, місцевого самоврядування, установами, підприємствами, організаціями;
- укладає договори, вчиняє інші правочини від імені міської ради і виконавчого комітету відповідно до чинного законодавства;
- здійснює інші повноваження міського голови відповідно до чинного законодавства".

Таким чином, згідно цієї статті, якщо опоненти Владислава Атрошенка зможуть позбавити його повноважень, то містом буде керувати згідно діючого законодавства секретар міської ради. А враховуючи, що до керівництва міської ради на сьогодні входить ще один представник "НАШОГО КРАЮ", то перерозподілити вплив перед можливими виборами буде не так вже й складно.

Опонентам мера грає на руку і той факт, що на сьогодні керівництво має певні авторитарні ознаки, коли жодного рішення без погодження з міським головою не приймається.

Владислав Атрошенко, як політик так і не зміг поки що навчитися делегувати повноваження та позбавити своїх підлеглих дріб’язкового контролю. Навіть якщо аналізувати офіційні мас-медіа, на які має вплив міська влада, то складно сказати кого вони згадують, окрім міського голови. Так наприклад, якщо аналізувати розділ офіційного сайту "Міська рада", то ми там бачимо інформацію про міського голову, депутатів їх фракції та комісії, а інформація про секретаря та заступників лише в розділі "Виконавчий комітет". В новинах про роботу мерії окрім мера згадуються його заступники  Олександр Ломако та іноді Ольга Хонич. Як і що роблять для міста інші заступники Віктор Бистров, Михайло Шостак, Сергій Фесенко, Андрій Черненко та Олександр Атрощенко зрозуміти практично не можливо. А розділ патронажна служба взагалі порожній.

Протистояння, яке розгорнулося навколо посади секретаря чернігівської міської ради доцільне на постійній основі для блокування ефективної діяльності міськради та міського голови. Це особливо зрозуміло коли порівнювати діяльність нової влади із ситуацією, яка була в Чернігові до виборів.

Мова йде не про методи та форми управління, а про наслідки. Якби хтось щось не казав, але те, що Чернігів стає кращим містяни бачать щодня. Вибори пройшли, а видовища залишилися. Багатьом це не до вподоби. Але чи є альтернативні пропозиції тому що відбувається?

Зараз «хліба» стає менше. Але тут місцевій владі "допомагає" загальнодержавне керування. І насамперед популізм Верховної ради, яка приймає закони, які працюють таким чином.
 
Що можуть протиставити роботі міського голови його опоненти, особливо коли через рік після виборів окреслюється ситуація формування нової більшості?

Чому можна говорити про нову більшість?

25 травня рішення звільнити Віктора Бистрова з посади секретаря Чернігівської міської ради із 27 депутатів підтримали двадцять троє і тільки четверо були "проти". Подання про дострокове припинення повноважень секретаря ради подали чотири фракції: партії "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ", Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина", територіальної організації політичної партії "Опозиційний блок" та фракція Чернігівської місцевої організації Радикальної партії Олега Ляшка. Якщо така ситуація залишиться, то міський голова зможе реалізувати не лише тактичні, а і стратегічні плани, які скоріш за все допоможуть йому без особливих проблем переобратися на другий термін. До того ж майбутній склад міської ради стане більш лояльним для нього.

Навряд чи це викликає захоплення у керівників міської організації "Нашого краю" на чолі з екс-мером Oлександром Сoколовим. Залишається, враховуючи особливості посади чернігівського міського голови, розпочинати «демонізувати» ситуацію. І насамперед зробити все, щоб відбулося зняття діючого міського голови Владислава Атрошенка. І основний шлях до цього: викласти інформацію, яка дозволить правоохоронним органам відкрити відповідні справи.

Це буде зрозумілий крок якщо після таких дій буде призначена нова мерська виборча кампанія. Мер блокований. Його команда практично зруйнована. Ті, хто тримається за власні посади, будуть заспокоєні…

А враховуючи те, що серйозних лідерів, які б змогли скласти конкуренцію ще не забутому Oлександру Сoколову на сьогодні немає, то це і є шляхом до перемоги. 

Юрій Паперний

Останні новини Чернігівщини

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса 13:50

Місто Чернігів зацікавлене у тому, щоби до ремонту будівлі колишнього кінотеатру Щорса (нині це Чернігівський обласний молодіжний центр) приступили вже в 2020 році, а не відтерміновували мінімум на один рік. Про це говорилося на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 21 січня.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:39

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи 13:09

Селяни з наближених до станції Крути сіл погрожують акціями протестів, першу з яких вони запланували провести під час урочистих заходів, що відбудуться 29-го січня.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури 12:51

18 січня відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури. Шістдесят дев’ять юних філологів, знавців російської мови області зібралися у колегіумі № 11 аби продемонструвати свої знання.

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю 12:38

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів 20 січня нараду зі своїми заступниками Андрієм Подорваном та Олександром Савченком з приводу впровадження електронного обліку деревини у лісогосподарських підприємствах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини