Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 28 вересня, 22:56:07

Посол Індії запросив Чернігівщину до поглиблення співпраці

30.03.2017   13:54Агенцiя

Українсько-індійське економічне співробітництво лише починає реалізовувати наявний двосторонній потенціал. Про це йшлося під час зустрічей у ході візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Індії в Україні пана Маноджа Кумара Бхарті на Чернігівщину вчора, 29 березня.

План перебування пана посла мав декілька пунктів. Спершу традиційно – протокольна зустріч в облдержадміністрації, на якій голова ОДА Валерій Куліч привітав гостя і схарактеризував потенціал співпраці, насамперед, у аграрній галузі. Під час розмови сторони обумовили бажані напрямки спільної роботи й обмінялися діловими контактами для їх утілення.

Опісля відбулася публічна зустріч у широкому колі – взаємна презентація потенціалу і бізнес-домовленостей із підприємцями Чернігівщини.

«Під час нашої зустрічі з губернатором він озвучив показник рівня торгівлі між Чернігівською областю та Індією — 21,5 мільйона доларів. Але між Україною та Індією минулого року рівень двосторонньої торгівлі складав 2,3 мільярда доларів. Ми плануємо підняти його до 3 мільярдів доларів», – зазначив Манодж Кумар Бхарті, Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні.

Збільшення обсягу міждержавної торгівлі передбачає й активну учать у ній Чернігівщини, яка поки в Індії більше купує, ніж продає, але за минулий рік збільшила показник експорту до країни, яка займає перші місця у світі за інтенсивністю розвитку економіки.

Серед експортних лідерів Чернігівщини – деревина, технічні папери (завдяки найбільшій у світі фабриці технічних паперів у Корюківці), і «лідер лідерів» – аграрна продукція, в першу чергу – зерно. Проте посол Індії під час зустрічі з місцевими підприємцями порекомендував їм вирощувати боби, горох і сочевицю для найбільшої вегетаріанської країни світу: «Індія щороку потребує 19 мільйонів тонн бобових, але сама виробляє дев’ять. Нам бракує 10 мільйонів тонн. Ми імпортуємо бобові з Канади. Чому українські аграрії не виробляють бобові?», – звернувся із майже риторичним запитанням до сільгоспвиробників Чернігівщини Посол Індії в Україні.

Підприємці пояснили, що у нинішніх умовах українському малому і середньому бізнесу складно перепрофілюватися. Але вже зараз вони готові до поглиблення партнерства з індійською стороною у сферах будівництва й проектування, інноваціях у середній освіті тощо.

Президент Чернігівської торгово-промислової палати Костянтин Іванов у свою чергу, представляючи економічний потенціал підприємств Чернігівської області, наголосив на готовності надавати свою допомогу експортерам у нарощуванні бізнес-зв'язків і залученні українських виробників до кооперації з виробниками ЄС тощо.

Посол Манодж Кумар Бхарті висловив переконання в тому, що для подальшого розвитку його країні необхідна співпраця з такою країною, як Україна. А це, безумовно, є вигідним і Україні, і Чернігівщині зокрема.


Прес-служба облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 56 нових випадків COVID-19

Виявлено 56 нових випадків COVID-19 15:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 вересня в області зафіксовано 56 нових випадків COVID-19.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 110 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 110 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:08

Упродовж минулого тижня з 21 по 28 вересня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебували на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

Представники туристичної галузі Чернігівщини отримали відзнаки

Представники туристичної галузі Чернігівщини отримали відзнаки 15:00

Напередодні Всесвітнього дня туризму у Чернігівській ОДА привітали кращих представників туристичної галузі області, які відзначають своє професійне свято 27 вересня.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:53

28 вересня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Олійника.

Дитини народилася поза медзакладом: як отримати свідоцтво?

Дитини народилася поза медзакладом: як отримати свідоцтво? 12:26

Отримання свідоцтва про народження дитини є своєрідною путівкою у життя. Більшість батьків знають, що задля успішної реалізації права малюка на перший документ, требазвернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану з відповідним пакетом паперів, зокрема з медичного закладу, де народилося чадо.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини