Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 липня, 10:55:12

Депутатський тиждень: що робили депутати у парламенті?

23.01.2017   23:22Агенцiя

"Чернігівський монітор" продовжує збирати щотижневі дані про роботу народних обранців і інформувати про це виборців.

Нагадуємо, що діяльність народних обранців у Верховній раді регламентується Конституцією та Законом України "Про статус народного депутата України". Чи готові парламентарі щотижня звітувати перед виборцями про свою діяльність показують їх звіти, які ми не правимо і розміщуємо безкоштовно.

Ми сподіваємося, що у 2017 році народні обранці знайдуть можливість розказати виборцям як вони працюють і що корисного зробили.


Сергій Березенко - ВО №205

Вівторок, 17 січня.

У громадській приймальні Народного депутата України Сергія Березенка відбулось засідання конкурсної комісії та презентація творчих проектів, спрямованих на удосконалення та розвиток Чернігова.
Конкурсна комісія, у складі якої були представники Чернігівської облдержадміністрації, представники громадських організації та громадської приймальні оцінювали десять проектів. Зокрема, творчі проекти були спрямовані для покращення умов життя містян, що мають вади зору. Також були представлені проекти щодо створення фільму про Михайла Коцюбинського. Була також пропозиція створити знак «Я люблю Чернігів». Аналогічний проект представили і школярі з Березни Менського району. Разом з тим, був представлений «пісенний» проект, презентуючи який, дівчина заспівала під гітарний супровід.
Кожен з членів журі таємно оцінював проекти від 1 до 5 балів. Результати конкурсу будуть відомі наприкінці січня.
Чотирьом проектам-переможцям Сергій Березенко особисто вручить сертифікати на їх реалізацію.

П’ятниця, 20 січня.

У стінах Верховної Ради напередодні Дня Соборності України виступив ансамбль хлопчиків-бандуристів "Соколики" Чернігівської музичної школи N1 ім. С. Вільконського. До речі, нині бандура - скоріше екзотика. Адже її надто складно придбати - мало залишилось майстрів, які виготовляють цей український інструмент. Чернігову ж пощастило: в місцевій музичній школі нещодавно відкрили єдиний на всю Україну клас бандурного мистецтва. Яскраві враження у юних бандуристів залишив не тільки виступ. "Соколики" мали можливість побувати на екскурсії.
Виступ юних чернігівських бандуристів у Верховній Раді відбувся за сприяння Народного депутата України Сергія Березенка.

Максим Микитась - ВО №206

Понеділок, 16 січня.
Щоб допомогти розібратись із деякими нагальними питаннями новостворених ОТГ у Чернігові відбулась зустріч голів об’єднаних територіальних громад області. Окрім того, участь у заході взяли представники Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України. Даний круглий стіл було організовано за сприяння Народного депутата України Максима Микитася
Певно, найболючіше питання, що турбує громадян – це фінансування. Консультант з бюджетних питань Офісу реформ Микола Силенко розповів, що цього року кількість об’єднаних громад зросла, але фінансування їх буде пропорційно менше, ніж торік.
Разом з тим експерт ознайомив очільників новостворених громад та представників перспективних ОТГ із тим, яких законодавчих змін їм слід чекати «як повітря». Він перерахував законопроекти, які депутати розглянуть на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради. Найяскравіший приклад - майбутня Олишівська ОТГ, яка має намір утворитись із трьох сіл з різних районів. Її створення «пробуксовує» через відсутність закону, що дозволяє об’єднуватись «міжрайонним» громадам. Із відповідними змінами до законодавства це буде можливо.
Голови новостворених громад і у свою чергу розповіли про проблеми, з яким їм вже довелось зіштовхнутись. Серед них: довезення учнів до шкіл, адже автобусів не вистачає й не всі водії мають відповідні ліцензії; нестача кваліфікованих кадрів; відсутність технічного забезпечення тощо.

Четвер, 19 січня.
У селищі Замглай Ріпкінського району, відбулась зустріч громади з представниками Народного депутата України Максима Микитася.
Під час заходу, був напрацьований план дій по вирішенню нагальних проблем населеного пункту. Зокрема помічник Максима Микитася Ірина Примера повідомила, що в першу чергу буде проведена робота у сфері енергозбереження, зокрема будуть замінені вікна у місцевій школі. Окрім того, будуть проведені перемовини з Облавтодором щодо ремонту ділянки дороги між Замглаєм та Ріпками, аби людям було комфортніше добиратись до районного центру.
Також, під час візиту, представники Максима Микитася відвідали з подарунками дитячий садочок, котрий було відкрито з Нового року. Раніше дошкільний заклад було закрито через борги за опалення. Однак за сприяння Народного депутата України Максима Микитася проблема була вирішена: змінена система опалення садочку й відкрито блочно-модульну котельню.
Не оминули увагою й школу, де дітям також вручили солодкі подарунки.

За тиждень роботи громадської приймальні надійшло 34 звернення від громадян, а також було прийнято 13 заяв. Були надані вичерпні консультації та надана юридична підтримка. З приводу термінових звернень, було складено 3 запити від Народного депутата України Максима Микитася.

Олександр Кодола - ВО №209

Тиждень 16-20 січня 2017 року у народного депутата України Олександра Кодоли був насиченим і продуктивним. Оскільки протягом тижня відбувалися парламентські засідання, то основна частина часу була присвячена саме роботі у стінах Верховної Ради України.
Зокрема парламент 17 січня проголосував у другому читанні та в цілому за революційний закон у сфері вітчизняного будівництва, співавтором якого був заступник голови Комітету ВРУ  з питань будівництва, містобудування та ЖКГ народний депутат Олександр Кодола. Законом № 4733-1  скасовано визначення категорії складності об’єктів будівництва та внесено зміни до деяких законодавчих актів у сфері містобудівної діяльності, які передбачають заміну процедури реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів із середнім та значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт та сертифікату відповідно, а об’єктів із незначними класами наслідків (відповідальності) - виконання будівельних робіт на підставі повідомлення. Законом визначено вичерпний перелік умов, які надаються як вихідні дані для проектування об'єктів будівництва.
Також того дня Олександру Кодолі вдалося винайти час і у вівторок побувати на зустрічі Міністра освіти Лілії Гриневич з освітянами області в рамках робочого візиту до Чернігівської області Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
У середу 18 січня відбулася засідання Комітету ВРУ  з питань будівництва, містобудування та ЖКГ, у роботі якого взяв участь Олександр Кодола. На засіданні прийнято рішення по законопроектах реєстр. №№ 5598, 4941-д, 4901, 5587, та 5630, схвалено за основу план роботи Комітету на період лютий – липень 2017 року, а також вирішено направити лист до Кабінету Міністрів України стосовно приведення державного стандарту щодо приладів розподільчого обліку теплової енергії у відповідність до оновленого стандарту ЄС.
19 січня у Верховній Раді України відбувся брифінг народного депутата щодо підтримки наймолодшого доктора наук України, вченого-біолога Ольги Броварець. «Враховуючи високі досягнення в науковій галузі, підвищення авторитету української науки в світі завдяки досягненням молодого науковця, я особисто звернувся до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, аби вони посприяли створенню гідних умов роботи та продовження досліджень для Ольги Броварець, а також розглянули можливість забезпечення науковця житлом в Києві.», - підкреслив народний депутат під час брифінгу.
У п’ятницю в у ВРУ було оголошено два запити народного депутата Олександра Кодоли До Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Міністра освіти України Лілії Гриневич  щодо забезпечення гідних умов роботи для доктора наук, старшого наукового співробітника Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Ольги Броварець, а також до Міністра юстиції Павла Петренка, щодо захисту правосуддя. Зокрема у Ніжинському міськрайонному суді Чернігівської області, де  у зв’язку  з відмовою  Ніжинської міської ради продовжити повноваження  народних засідателів, фактично зупинено правосуддя  відносно найбільш незахищених верств населення.
Також протягом тижня народний депутат взяв участь у низці ефірів на телеканалах та радіостанціях, зокрема на телеканалі NewsOne, 112, Рада, Голос столиці.

Нагадаємо, що напередодні другої річниці роботи нової ради інформагенція "Чернігівський монітор" для покращення комунікацій парламентарів з виборцями започаткувала нову інформаційну послугу – тижневі звіти народних обранців.

Інформагенція «Чернігівський монітор» звернулася до народних депутатів, які обрані у шести мажоритарних округах або за списками партій, але пов’язують свою діяльність з Чернігівщиною, з пропозицією інформувати виборців про їхню діяльність.

Останні новини Чернігівщини

25 липня: цей день в Україні і світі 08:16

ДЕНЬ 883 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 883 RUSSIAN AGRESSION

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини