Секретар Вертіївської ОТГ: "За перший рік громада попрацювала дуже гарно"
Секретар Вертіївської об’єднаної територіальної громади Ольга Устименко розказала про перший і найважчий рік існування громади. Поділилася планами на 2017 рік.
![](/uploads/16505-m.jpg)
- Ольга Григорівно, розкажіть, які ж перші успіхи громада здобула у 2016 році?
За перший рік Вертіївська ОТГ, на мою думку, попрацювала дуже гарно. Звичайно, були труднощі і не малі. Дуже багато невідповідностей у законодавчій базі. Але ми все це вирішували на місцевому рівні за допомогою і підтримки області, а також Києва.
Вдалося реалізувати коштами Мінрегіонбуду ряд проектів, а саме: будівництво копаної водойми і облаштування прилеглої території, капітальне будівництво твердого покриття вулиць. П’ять вулиць ми заасфальтували. Були деякі питання щодо доопрацювання, але на 2017 рік питання є вирішеними. Це найбільші проекти. За власні кошти ми зробили ремонт Вертіївської ЗОШ, поточний ремонт дитячого садка та Бобрицього сільського клубу, вуличне освітлення. А також, висипка, грейдерування та ремонт ґрунтових доріг по об’єднаній громаді. Кожне село, кожен населений пункт отримав з бюджету сільської ради кошти. Тим самим було зроблено: по с.Бобрик – відремонтовано багато вулиць та ґрунтоване покриття доріг, а також опалення по Бобрицьому сільському клубу, упорядковано бібліотеки, виділені гроші на ФАП. По Малій Кошелівці – встановлений дитячий майданчик, впорядкований центр, відремонтовано опалення у адмін. приміщені. У с.МалаКошелівка школа була мало укомплектована, томі її закрили і організували підвіз дітей до Вертіївської ЗОШ та дитячого садка. Проводиться ремонт за власні кошти ясельної групи дитячого садка «Вертіївського колосу». У дитячому садку у нас багато діток, а саме 193 на сьогоднішній день. Є плани на майбутнє розширювати його, а також покращувати демографічну ситуацію. Підвозяться сьогодні дітки із Титівок, Бобрика, Лісового. Менші села, які навкруг Вертіївки, вони відвідують школу і дитячий садок у нас.
- Чи є вже якісь плани на 2017 рік?
На 2017 рік плани теж великі. Найбільший проект – це центр дозвілля, якого не має у Вертіївці. Це найбільший проект і ми плануємо залучити і державні кошти, і інвестиції. Хочемо почати будівництво центру дозвілля і спортивно-культурного комплексу. Ми вже замовили проект і в цьому році плануємо розпочати його реалізацію. Також, плануємо закінчити дороги і вуличне освітлення по всім населеним пунктам ОТГ. Це ті основні проблеми, які турбують сільське населення. А ще це утримання ФАПів, тому що медичне обслуговування – це дуже важливо для сільського населення.
Офіс Реформ при Чернігівському РВ АМУ
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.