Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 листопада, 22:33:34

Чернігівська облрада підтримує позицію трудового колективу ДП "Чернігівторф" щодо нової редакції Статуту підприємства

11.01.2017   08:47

10 січня голова обласної ради Ігор Вдовенко та його заступник Арсен Дідур зустрілися із керівництвом та представниками первинної профспілкової організації ДП «Чернігівторф», громадських організацій області.

Приводом для спілкування було прийняття нової редакції Статуту зазначеного підприємства відповідно до наказу профільного Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. За словами в.о. директора ДП «Чернігівторф» Юрія Бондаренка та голови профспілкової організації Валентини Огієнко, під час підготовки оновленого тексту установчого документа не були враховані інтереси колективу та не було проведено жодних громадських обговорень. Крім того, на думку представників підприємства та Федерації незалежних профспілок України, низка положень Статуту відверто порушує норми чинного законодавства, зокрема трудового.

Обурює працівників торфопереробного заводу і той факт, що відповідно до нових вимог підприємство повинно укладати договори на поставки торфу тільки з дозволу ДК «Укрторф», що значно обмежує повноваження керівництва підприємства. Усе це унеможливлює подальше стабільне функціонування торфопереробного ДП, що останнім часом швидкими темпами нарощує виробництво, а також утримує низку соціальних об’єктів с.Смолин.

Учасники зустрічі також відзначили, що Чернігівщина не єдина область, яка стикнулась із такою проблемою. За їх інформацією, подібна ситуація склалась і в ДП «Волиньторф» та «Рівнеторф».

Коментуючи ситуацію, Ігор Вдовенко зазначив, що відповідно до законодавчих норм Статут повинен розроблятися фахівцями підприємства на основі типового установчого документу з урахуванням усіх особливостей діяльності та інших важливих факторів, які безпосередньо впливають на його роботу, а завтерджуватись профільним міністерством. Однак у випадку з ДП «Чернігівторф» було порушено сам порядок прийняття та реєстрації Статуту державного підприємства, коли колективу фактично нав’язали неузгоджений установчий документ.

У свою чергу заступник голови обласної ради Арсен Дідур наголосив на тому, що насамперед потрібно з’ясувати позицію профільного міністерства з даного питання. Він також підкреслив, що обласна рада у межах своїх повноважень готова надати необхідну юридичну підтримку для вирішення проблемної ситуації на користь трудового колективу.

За підсумками спілкування представники торфопереробного заводу погодились підготувати текст звернення, а також основні вимоги до положень оновленого Статуту, які учасники заходу планують детально обговорити під час наступної зустрічі із залученням представників облдержадміністрації.

 

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.