Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 21:43:51

Обласна служба зайнятості: 26 років на ринку соціальних послуг

20.12.2016   07:50Агенцiя

За роки діяльності в обласній службі зайнятості зареєстровано півтора мільйони звернень громадян щодо отримання послуг з працевлаштування. Лише цього року звернулися до центрів зайнятості 38 тисяч безробітних.

Про це 19 грудня, під час прес-брифінгу повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Вона акцентувала, що основною метою роботи служби зайнятості є сприяння у працевлаштуванні кожному, хто звернувся за допомогою, а також виплата їм матеріальної допомоги на час пошуку роботи.

Клієнтами № 1 очільниця центру назвала роботодавців. Адже саме вони створюють нові робочі місця, а отже, дають можливість знайти роботу тим, хто її потребує.

Зі свого боку, роботодавці також отримують для себе певні переваги. Зокрема, центри зайнятості здійснюють підбір кадрів, за потреби – перенавчають безробітних, пропонуючи їм підготовку за затребуваними на ринку праці спеціальностями. Центр зайнятості, роботодавець та особа, яка навчається, можуть підписати тристоронню угоду щодо підготовки спеціалістів, яка гарантуватиме подальше оформленням трудових відносин.

Як зауважила Лідія Падалка, на сьогодні служба зайнятості працює за сучасною європейською системою обслуговування громадян. Постійно покращує свої сервіси, освоює та пропонує нові технології підбору кадрів. Це – відеорезюме, відеовакансії, комунікації через соціальні мережі, застосування концепції рекрутингу (використання різних джерел для пошуку вакансій та працівників).

– На сьогодні в області не стоїть питання масового безробіття. Основною проблемою регіонального ринку праці є недостатня кількість висококваліфікованих праціників, зокрема, робітничих спеціальностей, – зазначила Лідія Василівна.

Вона озвучила три основні причини дефіциту таких кадрів. Це демографічна ситуація, міграційні процеси та дисбаланс між попитом і пропозицією.

Ще однією проблемою вона назвала недостатню профорієнтацію молоді, яка, в переважній більшості, не орієнтується на принцип «хочу – можу – треба», а обирає популярні професії. Внаслідок чого на ринок праці виходять спеціалісти з неактуальним на сьогодні професіями.

Тож керівник центру зайнятості переконана, що саме профорієнтація має допомогти молоді у правильному виборі майбутньої сфери діяльності.

Тому так важлива взаємодія центрів зайнятості, органів освіти та роботодавців. Необхідно якомога більше інформувати учнів про спеціальності, що мають попит, організовувати профекскурсії на підприємства, проводити профорієнтаційні тестування.

Також Лідія Падалка поділилася напрацюваннями служби зайнятості щодо сприяння громадянам у започаткуванні власної справи. Якщо безробітний хоче займатися бізнесом, він може отримати одноразову матеріальну допомогу у розмірі річних виплат по безробіттю. Працівники центру проводять тестування, допомагають у написанні бізнес-плану і ще протягом півроку після відкриття справи здійснюють супровід.

Звичайно, є відсоток невдач, але є і багато позитивних прикладів. А це і відкриття пекарень, кав’ярень, книгарні тощо.

Окремо зупинилася Лідія Падалка і на сприянні у працевлаштуванні учасникам АТО. Так, у 2016 році на обліку перебувало 1412 осіб цієї категорії. 276 осіб працевлаштовано, 25 – відкрили власну справу, 62 – спрямовано на перенавчання.

Останні новини Чернігівщини

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон 16:39

Кабінет міністрів на засіданні 1 квітня запровадив більш жорсткі заходи безпеки на період карантину до 24 квітня 2020 року.

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала 14:26

Вчора близько шостої вечора до поліції надійшло повідомлення про зникнення людини. 69-річна жінка, яка приїхала до родичів із Сумської області, кілька годин тому вийшла на вулицю і до цього часу не повернулася.

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах 14:14

Загальна площа, пройдена вогнем склала майже 30 га.

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини