Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 01:15:51

Відбулося громадське обговорення на тему створення регіональних медичних округів

15.12.2016   07:56

14 грудня в Бахмацькій районній раді за ініціативи голови районної ради Віталія Кочерги та підтримки народного депутата України Валерія Давиденка відбулося громадське обговорення на тему «Перспективи реформування галузі охорони здоров'я. Створення регіональних медичних округів».

Голова районної ради Віталій Кочерга ознайомив всіх присутніх з історією створення району, його розташуванням в плані транспортного сполучення та звернув увагу на те, що районна влада активно працює в напрямку створення регіонального медичного округу з центром у м.Бахмач.

«На зібранні сьогодні нам необхідно вислухати та врахувати думку кваліфікованих фахівців з приводу того, що саме нам необхідно зробити для покращення стану медичного обслуговування населення, як діяти, щоб збільшити наші можливості щодо створення медичного округу з центром у м.Бахмач», - звернувся Віталій Анатолійович до присутніх.

Головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун зазначив, що, найперше, необхідно забезпечити дві складові: наявність кваліфікованих молодих фахівців, яким надати службове житло, та придбання сучасного медичного обладнання, наприклад, МРТ. В цьому, як і завжди, заручилися підтримкою народного депутата Валерія Давиденка.

Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Миколи Дейкуна, який очолює профільну постійну комісію обласної ради, зазначили, що заперечень на рівні області щодо створення госпітального округу з центром у м.Бахмач немає. Головне, щоб були використані всі можливості для покращення якості надання медичного обслуговування, до того ж, в найкоротші терміни, бо часу для зволікання немає.

«Реформування – проблемний, але вкрай необхідний напрямок. Майбутнє – за сімейними лікарями», - так вважає начальник лікувально-організаційного управління Національної медичної академії України Ігор Шкробанець.

Сімейний лікар-перша і важлива особа в охороні здоров'я, з яким повинен контактувати пацієнт, та який повинен на себе взяти близько 80% всіх звернень населення за допомогою.

Для успішного функціонування цієї системи необхідно:

1.Надати сімейним лікарям статус суб'єктів підприємницької діяльності ( наприклад, у формі фізичних осіб підприємців, ФОПів) – надання медичної допомоги прикріпленому населенню.

2.ЦПМСД (Бізнес-інкубатор) – організація та супровід діяльності приватного лікаря, в тому числі і ліцензування медичної діяльності шляхом укладення договору простого товариства.

3.Часткове або повне фондоутримання як метод подушної оплати послуг ланки медичної допомоги за кожного закріпленого.

Ігор Шкробанець запропонував свою допомогу у підготовці проекту розвитку медичної галузі району, проведенні моніторингу та аналізу статистичних даних щодо забезпечення можливості створення госпітального округу з центром у м.Бахмач.

Головний лікар центральної районної лікарні Валентина Медведєва ознайомила присутніх з реальним станом справ щодо матеріально-технічного забезпечення ЦРЛ, кадровим потенціалом, звернула увагу на досягнення та пророблену роботу по забезпеченню медичною апаратурою. Багато зроблено і районною владою, і депутатами всіх рівнів, але працювати є над чим.

Під час обговорення вислухали різні думки та пропозиції щодо покращення стану медичного обслуговування населення не тільки Бахмацького району, але й сусідніх Борзнянського та Талалаївського. Як зазначив голова Борзнянської районної ради Віктор Горбащенко, головна проблема полягає у відсутності транспортного сполучення між м.Бахмач та м.Борзна. Над цим треба працювати найближчим часом.

Як підсумок: вирішили створити робочу групу з числа фахівців галузі медицини, керівництва району, представників громадських організацій, яка вже в п'ятницю повинна провести своє перше засідання.

На цих людей покладається значна відповідальність, адже галузь охорони здоров'я впливає на інтереси кожного, тому працювати треба буде змістовно, якісно, кваліфіковано задля збереження надбань минулих років та поліпшення найближчим часом якості надання медичних послуг населенню вцілому.

Останні новини Чернігівщини

 м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід

м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід 16:42

8 грудня фахівці пошуково-рятувального відділення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області та їх чотирилапі вихованці Тоша і Белла взяли участь у пізнавально-тематичному заході, який пройшов у Чернігівському дошкільному навчальному закладі №53.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19 16:36

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 8 грудня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19. Зокрема 59 — у Чернігівському районі (в тому числі 30 — у Чернігові), 7 — у Прилуцькому, по 5 — у Корюківському та Ніжинському районах, 2 — у Новгород-Сіверському. 39 захворілих госпіталізовані.

За минулий тиждень виявлено 192 порушення санітарного законодавства

За минулий тиждень виявлено 192 порушення санітарного законодавства 16:34

Майже 870 перевірок і понад 190 виявлених порушень – підсумок роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області протягом минулого тижня Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області продовжують роботу у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

 За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 809 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 809 осіб 16:25

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 8 грудня в області проти Covid проведено 694 218 щеплень першою та другою дозою.

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму 13:17

6 грудня практичні психологи Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ) провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби системи освіти тренінг з діагностичним практикумом, де також попрактикували методи арт-терапії, інформує Прилуцька міська рада.